Esport

Na světové sérii v online karetní hře se o milionové výhry utká i 12 Čechů

Na světové sérii v online karetní hře se o milionové výhry utká i 12 Čechů
Hearthstone Faeli | Zdroj: blizzard.com

Masters Tour je hlavní světovou sérií turnajů oblíbené karetní online hry Hearthstone, v níž měl být švédský Jönköping již třetí z šesti letošních zastávek. Stejně jako poslední turnaj, který se měl v březnu uskutečnit v Los Angeles, bude i tato zastávka probíhat pouze online kvůli pandemii koronaviru. I když přesunem na online prostředí velké turnaje trochu ztrácí své kouzlo, fanoušci elektronického sportu se stále mohou těšit na nejlepší hráče z celého světa, kteří si to mezi sebou rozdají o více než 250 tisíc dolarů, tedy přes 6,3 milionu korun.

Místo v postupové třístovce si už v kvalifikacích zajistil rekordní počet dvanácti českých hráčů. Největší zastoupení má herní organizace Inside Games. Z tohoto týmu zvládli postoupit hned tři zástupci: Jobsad, Norwis a Martim.

Postup si ale zajistili také například oba dva zástupci týmu Entropiq, Oldřich "Faeli" Mahdal a Petr "En1gma" Balcar. Právě Entropiq je mezi domácími herními organizacemi ještě relativním nováčkem a její vstup na esport scénu vzbudil v Česku a na Slovensku velké pozdvižení díky vysokým ambicím a profesionálnímu zázemí, které zajišťuje zejména známý pokerový hráč a matematický génius Martin Kabrhel. 

 

 

Pokud bychom hledali nejzajímavějšího hráče na listině kvalifikovaných, půjde zcela jednoznačně o Jana Smutného přezdívaného BlizzconJan, který se ve třinácti letech stal vůbec nejmladším hráčem, který se na Masters Tour turnaj kdy kvalifikoval. Na domácí scéně ale rozhodně není nováčkem a velký rozruch vyvolala už jeho účast na loňském Mistrovství České republiky, kde se probojoval až do semifinále.

 
 
 
Naším největším želízkem v ohni zřejmě bude Jaromír "Jarla" Vyskočil, hrající za norskou organizaci Nordavind. Ten patří i do dlouhodobé ligy Grandmasters, kam byla pozvána pouze šestnáctka nejlepších hráčů z Evropy. Samotný turnaj Masters Tour: Jönköping má již určené všechny své účastníky a dvanáctka Čechů se tak se světovou špičkou utká ve dnech od 12. do 14. června. 
lsp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Esport

Důležité Události