Esport

MT Montreal: Karetní mág Jobsad si odnesl skoro 80 tisíc

MT Montreal: Karetní mág Jobsad si odnesl skoro 80 tisíc
Zdroj: entropiq.gg

Další zastávka světové série Masters Tour ve hře Hearthstone je u konce. Česko-slovenská reprezentace tentokrát došla daleko a z šesti hráčů si ukrojilo část z finanční dotace 250 tisíc dolarů hned trojice z nich. Nejlépe dopadl Josef „Jobsad“ Smutný z týmu Entropiq, který si za 13. místo odnáší přes 78 tisíc korun.

Domácí scéna v Hearthstone produkuje dlouhodobě velmi kvalitní hráče, kterým se občas zadaří i na mezinárodní úrovni. Nejlepší příležitost k tomu mají na turnajích série Masters Tour, ktéré se konají hned několikrát ročně a rozdává se v nich statisíce dolarů. 

 

Letošní šestá zastávka Masters Tour se měla odehrát v Montrealu, ale bohužel kvůli protikoronavirovým opatřením znovu turnaj proběhl pouze v online režimu. Veledůležitou součást turnaje tvoří skupinová fáze, kde se všech 325 účastníků utká mezi sebou o pouhých osm místenek ve vyřazovací části. 

 

 

Do play-off nepostoupil nakonec žádný z česko-slovenských zástupců, ale velmi blízko k tomu měl právě Jobsad, který v devíti sériích  zaznamenal bilanci 7:2. K postupu do nejlepší osmičky by musel vyhrát ještě o jeden zápas navíc a osudnými se mu staly duely s německým hráčem Nightningem a Španělem Freneticem. Druhý jmenovaný nakonec celý turnaj vyhrál a odnesl si skoro 730 tisíc korun. 

 

„Obě porážky jsou smutné. Vždy jsem vedl 1:0 a byl jsem v dobré pozici. Potom jsem ale prohrál další důležité hry dost těsně a řekl bych i dost smolně. Na druhou stranu většinu turnaje se mě štěstíčko docela drželo, takže na to se vymlouvat rozhodně nemůžu,“ zhodnotil pro týmový web Jobsad. 

 

Související obsah

 

Velkého úspěchu ale dosáhli i další dva čeští zástupci. Jeden z našich dlouhodobě nejlepších Hearthstone hráčů Jarla si za 66. místo vysloužil 50 tisíc korun a slušných 22 tisíc vyhrál také mladý talent BlizzconJan. Třináctiletý reprezentant herního týmu ECLOT Gaming je navíc Jobsadovým bratrem, takže u rodiny Smutných bylo tentokrát zřejmě hodně veselo. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Esport

Důležité Události