UFC

Gustafsson vstoupí do UFC síně slávy. Po úspěchu zvažuje návrat!

Gustafsson vstoupí do UFC síně slávy. Po úspěchu zvažuje návrat!
Zdroj: Profimedia

Zápas o titul polotěžké váhy Jon Jones vs. Alexander Gustafsson se brzy zapíše do UFC síně slávy. Jeho aktér švédský ranař si tenkrát sice neodnesl pás šampiona, avšak získal cenné zkušenosti. I sedm let poté sklízí respekt za svůj výkon a zvažuje návrat do profesionálního MMA.

Galavečer UFC 165 v roce 2013 přinesl neuvěřitelnou bitvu. Pět kol oba aktéři rozdávali a inkasovali tvrdé údery. Gustafsson (18-6) ubránil deset pokusů o strh a po vyčerpávajících pětadvaceti minutách nikdo nevěděl, kdo si odnese pás šampiona kategorie do 93 kg.

Díky předvedeným výkonům, odhodlání a bojovnému srdci organizace v březnu oznámila uvedení zápasu do síně slávy. Oficiálně by se tak mělo stát v létě 2020.
 

„Je to obrovská pocta, být mezi těmi nejlepšími ze všech. Ten zápas s Jonem byl jeden z nejlepších ze všech. Hodně jsem se o sobě naučil, i přesto, že jsem zápas prohrál. Byl to obrovský zlom mé kariéry,“ říká o úspěchu švédský ranař. Holt někdy prohra posune zápasníka mnohem dál než vítězství.

Zdroj: Profimedia

„Byl jsem úplně vyčerpaný. Byl to můj první pětikolový zápas. Pamatuju si, jak jsem byl zklamaný, když mi nezvedli ruku. Ale stejně tak jsem cítil hrdost za předvedený výkon. Je to vzpomínka na celý můj život,“ vzpomíná Gustafsson na životní zápas.

Gustafsson byl jen kousek od poražení jednoho z největších MMA talentů, avšak nakonec si Jones (26-1-1NC) připsal další úspěšnou obhajobu.

Oba se střetli znovu v roce 2018, tehdy šampion rozhodl už ve třetím kole. Rok poté si švédský zápasník připsal druhou prohru v řadě s Anthony Smithem a ukončil svou kariéru. Nedávno však přiznal, že zvažuje návrat, bohužel mu plány zhatila pandemie koronaviru.

Zdroj: Profimedia

„Abych byl upřímný, je mi 33 let a cítím, že v sobě mám ještě pár let. Chtěl jsem vše udělat správně a kvůli tomu jsem se hodlal přesunout do USA, změnit prostředí a trénovat. Jenže pak uhodil koronavirus. Nevím, nemůžu teď říct ano nebo ne, ale trénuju a cítím se dobře,“ řekla ikona MMA o svém návratu pro MMAJunkie.

Související obsah

Návrat Gustafssona by byla skvělá zpráva pro fanoušky MMA, nicméně i bez něj je v polotěžké váze pořádná tlačenice. Top pětka je extrémně vyrovnaná a každý adeptů na titul je hned několik.

Navíc se šampion Jon Jones znovu ocitl za hranou zákona a mnozí volají o odebrání titulu. Aby konkurence nebylo málo, kategorie brzy přivítá dalšího matadora Jiřího Procházku (26-3).

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události