UFC

Jon Jones děkuje koronaviru. Vyhne se vězení a marihuanu má povolenou!

Jon Jones děkuje koronaviru. Vyhne se vězení a marihuanu má povolenou!
Zdroj: Profimedia

Štěstí v neštěstí! To může o svém případu říct jeden z nejlepších MMA zápasníků historie Jon „Bones“ Jones. Za opakované řízení pod vlivem alkoholu, intoxikaci a podezření ze střelby na veřejnosti by za normální okolností čelil vězen. Avšak díky probíhající pandemii koronaviru dostal zmírněný trest.

Dvaatřicetiletého šampiona polotěžké váhy (do 93 kg) čekal v dubnu soud, kde se mělo rozhodnout o jeho trestu, za opětovné porušení zákona. Jon Jones (26-1) však porušil své mlčení a ve veřejném prohlášení přiznal vinu.
 

„Jsem zklamaný, že jsem se opět stal předmětem negativních zpráv, zvláště v už tak těžké době. Jsem zklamaný, že jsem zradil lidi, které mám na světě nejradši. Rodinu, přátele a mé fanoušky. Ráno (úterý 31. března) jsem přiznal vinu a domluvil se s probačním. Přijímám plnou zodpovědnost za své činy. Budu muset na sobě hodně pracovat, neboť mám nezdravý vztah k alkoholu,“ přiznal UFC šampion.

Zdroj: Profimedia

Za normálních okolností by Jonesovi hrozil až jeden rok za mřížemi a pobyt v léčebně pro závislé. Avšak jak uvedl příslušný orgán, v současné pandemické situaci nemůže program přijmout nové pacienty a místní věznice se potýká s novým případem nakaženého vězně. Kvůli těmto okolnostem se Jones vyhne odnětí svobody, avšak nikoli bez trestu.
 

Jonesův trest stanovený dohodou se státem Nové Mexiko:

- 96 hodin domácího vězení (Jones bude nosit náramek lokalizující jeho polohu)

- 48 hodin prospěšně veřejných prací

- pokuta 500 dolarů (12 500 českých korun)

- podstoupení 90denní léčebného programu pro závislé (kvůli pandemické situaci bude léčba prováděna přes videohovor)

- Jonesovi bude do všech vozidel instalován detektor alkoholu

- podmínka s dozorem probačního úředníka po dobu 1 roku

- Jones smí nadále užívat marihuanu pro léčebné účely

Související obsah

Zápasník byl 26. března zadržen ve svém autě s dvojnásobným množstvím alkoholu v krvi, než je povolená hranice. Taktéž se u něj našly stopy drog a neregistrovaná střelná zbraň. Nicméně už v minulosti několikrát porušil kodex sportovce. Během kariéry byl trestán za řízení v opilosti, užívání drog či i porušení antidopingových pravidel.

Související obsah

Jones se měl do klece vrátit koncem roku 2020 a bránit svůj pás proti Janu Blachowiczovi či Dominiku Reyesovi. Avšak s inkasovaných trestem a s nejistou situací, způsobenou pandemií koronaviru, nikdo neví, kdy bude šampion znovu zápasit. Jeho kariéra je teď velkou neznámou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události