Fotbal

Prezident FIFA varoval fotbalové svazy: Na prvním místě je zdraví!

Prezident FIFA varoval fotbalové svazy: Na prvním místě je zdraví!
Zdroj: profimedia.cz

Uvědomuje si, že se některé fotbalové soutěže v Evropě mohou v květnu či červnu vrátit k normálu. Proto prezident FIFA Gianni Infantino vydal velké prohlášení, ve které vyzval všech 211 národních fotbalových svazů, aby nezahájily ligy příliš brzy.

Pandemie koronaviru ochromila fotbal na celém světě. I když jsou výjimky, kde se nejsledovanější sport na světě hraje bez přestávky. Například v Bělorusku.


Nicméně zpátky do normálu by se aspoň některé soutěže mohly vrátit v průběhu května nebo června. Kupříkladu se to týká i české ligy.
 

Související obsah


 

Infantino ale varoval, aby každý svaz pamatoval na to, že nejdůležitější je zdraví. „To je na prvním místě. To musím maximálně zdůraznit, aby to každý na světě pochopil. Žádný zápas, žádná liga nestojí za to, aby se kvůli nim riskoval jediný lidský život.“


Sice moc dobře ví, že kluby chtějí co nejdříve začít kvůli tomu, aby zmenšily své finanční ztráty, ale přesto nejmocnější muž světového fotbalu dodal, že peníze by neměly být motorem ukvapeného návratu na hřiště.

Související obsah


 

„Bylo by vysoce nezodpovědné tlačit kvůli tomu na opětovné rozjetí soutěží v době, kdy to není stoprocentně bezpečné. Pokud budeme muset počkat, počkáme. Věřím, že najdeme společné řešení. Svět bude vědět nejen to, kam peníze jdou, ale také, proč tam jdou,“ uzavřel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události