Sport

Ani pandemie gaming nezastaví. Esport liga středních škol běží dál, jen online

Ani pandemie gaming nezastaví. Esport liga středních škol běží dál, jen online
Zdroj: Esport liga střední škol

Současná pandemie, která ochromila celý svět, se citelně dotkla snad všech směrů života. Výjimkou nejsou ani esporty, které nemohou pořádat offline turnaje a řada týmů navíc přišla o sponzory. Esport liga středních škol má ale dobrou zprávu – běží dál!

Středoškoláci mají už několik měsíců možnost účastnit se Esport ligy, která je speciálně určena pro střední školy a víceletá gymnázia. Hlavním cílem této ligy je udržet zdravé soupeření mezi jednotlivými školami a prověřit strategické schopnosti jednotlivých hráčů. Je navíc pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Soupeřit mohou jednotlivé přihlášené školy hned ve dvou hrách. Jednou z nich je karetní hra Hearthstone, druhou oblíbená MOBA hra League of Legends. Tu lze hrát ve verzi jeden proti jednomu nebo klasicky v týmech po pěti hráčích. A jak Esport liga středních škol vůbec probíhá?
Studenti mohou svou školu přihlásit ZDE. Společně se spolužáky se pak musí zúčastnit školního kola, ze kterého mohou postoupit do krajského. Ti nejlepší se pak kvalifikují až do grandfinále, které proběhne v rámci Animefestu v Brně. Své herní schopnosti tak předvedou před fanoušky, což jejich odolnost prověří o to víc. Všechny zápasy jsou navíc vysílány na streamovací platformě twitch.tv.

Související obsah


Vzhledem k současné situaci se zatím hrají všechna kola online, tedy z pohodlí domova a tento formát bude pokračovat po celou dobu, co budou trvat obavy z šíření nového typu koronaviru.

maj
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Sport

Důležité Události