UFC

Neuvěřitelný příběh Chabibovy chlupatice! Prozradil, kde ji pořídil

Neuvěřitelný příběh Chabibovy chlupatice! Prozradil, kde ji pořídil
Chabib Nurmagomedov Zdroj: Profimedia

Stejně jako do klece nastupuje Karlos Vémola v masce Terminátora, David Kozma v růžovém outfitu či Donald Cerrone v kovbojském klobouku i dagestánského Orla v kariéře doprovází autentický doplněk. Hlavu Chabiba Nurmagomedova pravidelně zdobí huňatá čepice, známá jako papacha.

Papacha je pokrývka hlavy z ovčí vlny a kůže. Pochází z oblasti Kavkazu, kde mimo jiné leží i Chabibova domovina Dagestán. Patří k běžným doplňkům tamních krojů a folklóru. Dokonce se stala součástí vojenských uniforem. Neporažený MMA zápasník ji hrdě nosí jako odkaz svého avarského původu.

 

„Je to čest pro mě reprezentovat moji kulturu a historii. Chci, aby lidé poznali mě i Dagestán,“ řekl o své čepici Chabib v začátcích své kariéry v UFC. Od svého debutu v roce 2012 ho pravidelně doprovází na předzápasové vážení, konference i při nástupu do klece. A nasadí ji i hned po dobojované bitvě. Těch v organizaci zvládl už 12.

Zdroj: Profimedia

Nápad na charakteristický doplněk se zrodil, když se Chabib chystal na svou premiéru v nejprestižnější MMA organizaci světa. Jeho tehdejší manažer Sam Kardan mu poradil, ať si do Ameriky přiveze něco, čím na sebe diváky upozorní. Chabibův přítel mu doporučil právě papachu, čepici, která reprezentuje Dagestán a jeho lid.

Zdroj: Profimedia

Dagestán je horský stát, kde panují tvrdé podmínky na žití. Tamní obyvatelé jsou známí svou silou a odolností. Papachou na své hlavě tak Chabib demonstruje, že je pravý válečník.


Chabib si svou čepici zakoupil na letišti ve stánku se suvenýry. Papacha se mu rychle stala charakteristickým znakem a jeho fanoušci ji sami nosí při sledování zápasů. Nicméně, kdy se s ní dagestánský Orel znovu postaví do klece, není známo.

Související obsah

V současnosti je ve své domovině, kde zůstal uvězněný po globálním uzavření hranic. Kvůli pandemii odstoupil z plánované obhajoby svého titulu lehké váhy proti Tony Fergusonovi na UFC 249. Šampion sám nastínil možný termín v září, avšak vše záleží na vývoji současné situace.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události