NHL

Štěstí přeje připraveným. V NHL vzniká každý den nový scénář

Štěstí přeje připraveným. V NHL vzniká každý den nový scénář
Zdroj: Profimedia

Budeme hrát klidně přes léto. Když to jinak nepůjde, na tribuny nepustíme diváky. Nebo tento ročník ukončíme turnajem, který se uskuteční na jednom místě. Nebo na třech a v arénách, kde to podmínky a nařízení daného amerického federálního státu dovolí.

NHL skoro každý den nabízí nové scénáře, jak se vypořádat se sezónou, kterou 12. března přerušila pandemie nového typu koronaviru.
 

Někomu to možná přijde úsměvné. Že se nejlepší hokejová liga každou chvíli chytá jiného stébla a vymýšlí nejrůznější možnosti a varianty, jak nakonec ze svízelné situace vybruslit a Stanley Cup přece jen předat novým šampiónům, jak už mnohokrát zopakoval komisionář ligy Gary Bettman.

Související obsah

Někdo může v nadsázce tvrdit, že zaměstnanci ligy tímto způsobem dávají najevo, že i v době, kdy už mělo probíhat první kolo play off, ale neběží, mají stále co dělat. A že si svůj plat – byť u těch s vyššími příjmy o zhruba pětadvacet procent snížený – bez jakýchkoli debat si zaslouží.

Zdroj: Profimedia

Jenže ono je to potřeba. Protože štěstí přeje připraveným. A NHL si to moc dobře uvědomuje, že až jednou dostane povolení hrát hokejové zápasy, každý týden a možná každý den bude dobrý. Aby se všechno co nejrychleji rozběhlo, bude potřeba mít vše vymyšlené a naplánované.

Související obsah

Jen ať tedy klidně každý den přichází funkcionáři, ale také kanadští a američtí novináři, s novými scénáři, jak by se tato sezóna NHL mohla dohrát. Znamená to, že ti nejpovolanější ji ještě neodpískali.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NHL

Důležité Události