Šéfové NHL a NBA promluvili! Řekli, jaké možnosti zvažují

Dohrát soutěže by si přáli i fanoušci NHL a NBA, aby zámořský hokej a basketbal brzy začaly. Jenže šéfové obou lig teď řekli, že to bude ještě trvat dlouho. Gary Bettman naznačil, že dohrát sezonu „normálně“ už asi nepůjde.

Dokončit sezonu a potom jít do play off, jako to děláme vždy? Přiznejme si, že to už asi nebude možné.

Nikdo neví, kdy se ve Spojených Státech a v Kanadě vrátí život k normálu. NHL i NBA mají tu nevýhodu, že se hraje po celém kontinentu. Někde už nemoc překonají, jinde ale bude ještě řádit.

„Zvažujeme i možnost dohrání bez diváků na nějakém neutrálním odděleném místě,“ řekl šéf NHL Gary Bettman.

Související obsah

Jen v nejvíce postiženém New Yorku je celkem pět klubů NHL a NBA. „Do konce dubna určitě nepřijdeme s nějakým rozhodnutím,“ konstatoval šéf NBA Adam Silver.

Dohrát ligy je klíčové také vzhledem k tomu, že podle pořadí se potom draftuje. Ale to není to nejdůležitější. „Zdraví a bezpečnost je nad jakýmkoliv obchodním zájmem,“ dodal Silver.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NHL

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.