NHL

Nový plán NHL! Ligu chce dohrát v létě, v ohrožení je utkání v Praze

Ačkoliv se v těchto dnes už mělo bojovat o slavný Stanley Cup v playoff, NHL nadále stojí a její pokračování je zatím v nedohlednu. Letošní ročník by se tak mohl dohrát během léta, což by však výrazně ovlivnilo start příští sezony a komplikace by to byla i pro české fanoušky.

Hráčům a trenérům NHL měla tento týden skončit povinná karanténa, jenže vedení soutěže ji nakonec prodloužilo až do 30. dubna.
 

Zároveň také přišlo s novým formátem, jak dohrát ligu ve zkráceném režimu v létě. Tento návrh by však dost ovlivnil start následující sezony, která by se musela posunout minimálně o měsíc.


„Pokud se sezóna dohraje v létě, NHL je ochotna odložit začátek příštího ročníku na listopad. Vedení soutěže věří, že by se mohl odehrát kompletní ročník. Ve hře je zrušení utkání hvězd a týdenního volna pro všechny týmy,“ vysvětluje odborník na NHL Pierre LeBrun.


Související obsah


 

Tento odklad by měl navíc zásadní vliv pro české fanoušky, kteří se těšili na říjnový zápas NHL v Praze, kde se měl utkat Boston s Nashvillem. Podle této varianty by se tak utkání pravděpodobně posunulo na jiný termín.

 

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NHL

Důležité Události