Box

Místo smíchu špinavé trenky! Tyson zamknul trenéra do klece s tygrem

Místo smíchu špinavé trenky! Tyson zamknul trenéra do klece s tygrem
Mike Tyson se svým domácím mazlíčkem Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Instagram

Nejmladší šampion těžké váhy v historii, Mike Tyson, proslul svou zuřivostí a výstředním chováním v ringu i mimo něj. Jeho dlouholetý přítel a trenér Jeff Fenech se rozpovídal o společném zážitku, který ho vyděsil k smrti, zatímco se boxer bavil.

Třiapadesátiletý Mike Tyson (50-6-2NC) má za sebou neuvěřitelnou kariéru plnou vzestupů i pádů. Když seděl na boxerském trůnu, vydělával hromadu peněz, které často bezmyšlenkovitě rozhazoval a utrácel za luxus. Z vydělaných milionů si pořídil i bílé tygry jako domácí mazlíčky.


A právě divoké šelmy hrají hlavní roli ve vyprávění Jeffa Fenecha, který se s boxerem zná od roku 1988. „Poprvé, když jsem přišel k němu domů, měl na zahradě tygra. Mike ke mně přišel a strčil mě k němu do klece a zamknul,“ vyprávěl nemilé setkání pro Foxsports.

Fenecha, který během bohaté boxerské kariéry získal tři světové tituly, hnedtak nic nevyděsí. Přiznal však, že tenkrát se strachy pokálel. „Moc věcí mi strach nenažene, ale tenkrát jsem si musel vyměnit trenky, když jsem z klece vylezl,“ přiznala oběť Tysonova vtípku.
 

Tyson tygry venčil, mazlil se a častokrát s nimi i zápasil. Nedávno přiznal, že chování divokých šelem byla pěkná hloupost. "Byl jsem hloupý, když jsem veřil, že je můžu ochočit. Můžou tě kdykoli zabít během hraní. Nikdy jsem je neměl doma mít," přiznal v přenosu na Instagramu.

I přes Tysonovy přešlapy a zvláštní smysl pro humor Fenech o boxerovi mluví jen v dobrém. „V minulosti byl problémový a lidé ho často kritizovali. Ale já ho znám hrozně dlouho a je to jeden z nejštědřejších mužů na světě,“ popsal jejich vztah.
 

Australan zná boxera již dlouho a několikrát mu pomáhal v přípravě. Oficiálně se jeho trenérem stal až na sklonku Tysonovy kariéry v roce 2005. Bohužel, slávu zuřivého Mikea se jim oživit nepodařilo, ale dodnes zůstávají přátelé.

Zdroj: Profimedia

Tyson ukončil kariéru v 38 letech v roce 2005. Poslední zápas prohrál v šestém kole s Kevinem McBridem. Nicméně do historie boxu se navždy zapsal jako jeden z nejnebezpečnějších ranařů všech dob.

Související obsah

V posledních letech se jeho osoba výrazně proměnila. Ze dna, kam se dostal kvůli finančním potížím a drogám, se dokázal odrazit a dnes baví lidi ve svých podcastech či živých vystoupeních. Také vlastní úspěšnou společnost prodávající konopné výrobky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události