Hokej

Spolu hráli v mládeži a odešli do USA, teď si Will s Hykou zahrají v KHL!

Spolu hráli v mládeži a odešli do USA, teď si Will s Hykou zahrají v KHL!
Zdroj: Profimedia

Sedmadvacetiletý hokejový brankář Roman Will si vyzkouší další soutěž. Poslední sezonu odchytal ve švédské nejvyšší lize v brance Rögle. Švédská štace pro něj ale končí, jelikož má namířeno do KHL, kde oblékne dres Čeljabinsku. Tam působí i jeho spoluhráč z mládeže Tomáš Hyka.

Po vydařené sezoně ve Švédsku, ve které měl úspěšnost zákroků přes 92 % si ho vyhlédl Traktor Čeljabinsk. Tam již mají dobré zkušenosti s českým gólmanem, neboť tři ročníky tam před odchodem do NHL strávil Pavel Francouz.

Útočník Tomáš Hyka je o necelý rok mladší než Will. Přesto spolu od mladých let nastupovali v sestavě mladoboleslavské líhně. Spolu pak také odešli v roce 2012 za velkou louži. Oba zamířili do QMJHL, kde však proti sobě stanuli jako soupeři. 

Související obsah

Hyka vydržel o rok déle a pak si zkusil rok ve švédském Färjestadtu, Will se vrátil domů a během dvou let vytáhl fantastickými výkony Mladou Boleslav do extraligy. Odtud šel rovnou jako perspektiva znovu do nejlepší soutěže světa, kde však odchytal jen jednu třetinu za Colorado.

Jeho parťák se také uchýlil k cestě do mateřského klubu, ale rovnou do extraligy, kde se stal oporou. Will pak po zámořské zastávce poprvé ochutnal nejvyšší českou soutěž, nastěhoval se ale do konkurenčního Liberce.

Související obsah

V ten samý rok se Hyka vydal také podruhé do Ameriky a v NHL posbíral mnohem více zkušeností. Dva roky působil střídavě ve Vegas a na farmě v Chicagu Wolves, odkud se vydal do Čeljabinsku, kde si za dva roky vytvořil solidní pozici.

Will po neúspěšném finále, kdy Bílí tygři v šestizápasové bitvě podlehli Třinci, putoval do švédského Rögle. Tam zaujal natolik, že si řekl o kontrakt v KHL. A rovnou z týmu, kde hraje kamarád, s nímž několik let sdílel jednu šatnu coby puberťák.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události