Cyklistika

Tour by se měly ostatní závody podřídit, míní český cyklista

Tour by se měly ostatní závody podřídit, míní český cyklista
Zdroj: Profimedia

Stejně jako ostatní cyklisté i Jan Hirt z týmu CCC přijal zprávu o posunutí nejslavnějšího závodu Tour de France s radostí. Slavná Grand Tour by se podle posledních informací měla jet 29. srpna a český závodník doufá, že z chystaných plánů nesejde.

„Hlavně ať se jede, myslím si, že je to nejdůležitější bod této sezony a ostatní závody by se mu měly podřídit, i tím, že je nejdůležitější pro sponzory,“ naráží 29letý cyklista na případnou kolizi Tour de France s jinými závody.
 

Vedení UCI (Mezinárodní cyklistická federace) však nakonec věří, že se všechny závody odjedou ještě během podzimu, a to včetně mistrovství světa, které se má jet poslední týden v září čili hned sedm dní poté co závodníci dojedou na pařížské Champs-Elysée.
 

Otázkou naopak zůstává, kdy se začne opět závodit, aby závodnici stihli nasát soutěžní atmosféru a zároveň si i vysloužili nominaci na Grand Tour závody. Momentálně se hovoří o červnu, ale tento termín se dynamicky mění, s čímž souhlasí i Jan Hirt.

Související obsah

„Zatím žádné indicie nemám. Myslím, že oni sami nevědí, kdy by se případně mohlo závodit. Jak asi víte, věci se mění ze dne na den. Hlavně ať se jede Tour, ať už se mnou nebo beze mě,“ odpovídá český cyklista, který by však měl být jedním z lídrů své stáje CCC, kam před rokem po dvouletém působení v dresu Astany přestoupil.

Zdroj: Profimedia

Nicméně právě polský tým CCC musel z důvodu koronavirové krize přejít k drastickým úsporným opatřením, když dočasně propustil většinu zaměstnanců a cyklistům měl radikálně snížit platy. Sám cyklista však v této otázce zůstává tajemný a prozatím to nechce příliš komentovat.
 

Související obsah


„Sami závodníci zatím nevíme, jak to bude, situace se taky pořád mění. Uvidíme až od dubna dál, jak se to případně vyvrbí, zatím se to stále řeší mezi týmem a agenty. Já hlavně doufám, že se bude závodit a všechno bude v pohodě,“ dodává Jan Hirt, který doufá, že naváže na svoje vrchařské úspěchy a třeba se ještě letos dočkáme umístění v top 10 na jednom ze závodů Grand Tour.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události