Silniční cyklistika

První elitní stáj přichází o sponzora. Vaz zlomila pandemie koronaviru

První elitní stáj přichází o sponzora. Vaz zlomila pandemie koronaviru
Zdroj: Profimedia

Cyklistická stáj CCC se nadále topí v problémech a pokud se nerozpustí úplně, nebude nosit od příštího roku název “CCC”. Polská obuvnická společnost totiž z důvodu finančních dopadů koronavirové krize odejde od cyklistického týmu a ten tak bude muset hledat nového sponzora i potřebné peníze. Za stáj jezdí i dva Češi – Jan Hirt a Josef Černý.

S informací přišel jako první portál Cyclingnews, podle kterého se zvěsti vyplnily a tým bude od příštího roku bez hlavního sponzora.

Ostatně polská cyklistická stáj dala o svých problémech významně vědět už na začátku dubna, kdy vyhodila většinu svých zaměstnanců a cyklistům snížila radikálně platy. Mělo se jednat až o 50 % snížení mzdy.
 

O nepříjemné situaci nechtěl v rozhovoru pro web novasport.tv příliš hovořit ani český jezdec Jan Hirt. Podle jeho slov se totiž situace měnila každým dnem.

 

Související obsah 

A dostala se až do fáze, kdy z důvodu přerušení sezony a následných finančních ztrát musí odejít hlavní sponzor. Polská obuvnická firma CCC vykazovala za poslední kvartál propad až 75 milionů eur (téměř dvě miliardy korun).
 


 

Manažer týmu Jim Ochowicz tak musí hledat jiného sponzora, ale nebude to mít příliš jednoduché.
 

Například společnost Giant, jež dodává týmu jízdní kola, u týmu sice chce setrvat, rozhodně však ne jako hlavní partner.

 

Související obsah


 

Za cyklistickou stáj jezdí hned několik es, kromě zmíněných českých závodníků, také olympijský vítěz z Ria Belgičan Greg van Avermaet, nebo elitiní sprinter Matteo Trentin a ruský vrchař Ilnur Zakarin.
 

Související obsah


 

Podle Mezinárodní cyklistické unie (UCI) by se sezona měla opět rozjet 1. srpna. Na konci měsíce by se pak mělo konat odložené Tour de France, kde by měla CCC podle všeho startovat.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události