Fotbal

Vítejte! Fotbalisté Wu-chanu se vrátili domů po více než sto dnech

Pandemie koronaviru komplikuje životy lidem všude po světě. Opravdový problém nastal pro fotbalisty z čínského Wu-Chanu, epicentra COVID-19. Hráči týmu Wuhan Zall se do svého města nemohli vrátit, jelikož bylo uzavřené. Vrátili se nyní po více než sto dnech.

Fotbalisté Wu-chanu odletěli v lednu na soustředění do španělské Málagy, o chvíli později bylo jejich město uzavřeno, a tak na nějakou dobu uvízli ve Španělsku.


Šestnáctého března se tým přes Německo dostal do Šen-Čenu, kde se však musel podrobit třítýdenní karanténě. Hráči následně trénovali ve městě Fo-Šan a v neděli se konečně vlakem dostali zpět do Wu-Chanu - po dlouhých 104 dnech.


Společný trénink hráče čeká až ve středu, aby měli dostatek času přivítat se se svými rodinami. "Klub je velmi vděčný za podporu a porozumění od rodin hráčů," uvedl tým Wu-Chan Zall.Hráče na vlakovém nádraží přivítali fanoušci v týmových barvách s transparenty a květinami. Kdy začne činská Super Liga není ještě jasné, ale podle posledních zpráv by to mělo být na konci června.

Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události