Fotbal

Přijde Juventus o svou hvězdu? Higuaín se nechce do Turína vrátit!

Přijde Juventus o svou hvězdu? Higuaín se nechce do Turína vrátit!
Zdroj: Profimedia

Starou dámu trápí v koronavirové krizi další problém. Zřejmě bude muset řešit ztrátu argentinského útočníka Gonzala Higuaína. Ten se nechal slyšet, že se do Turína již nevrátí. Důvodem je strach.

Dvaatřicetiletý střelec má obavy z aktuálně řádící pandemie koronaviru. Italský deník Gazzetta dello Sport přišel se zprávou, že by se Argentinec neměl ke svému současnému zaměstnavateli vrátit.

Higuaín se uchýlil do vlasti. Jako první zahájil hromadný úprk ze severu Itálie, který se stal evropským ohniskem nákazy. Spolu s rodinou prošel testem na koronavirus a odletěl do Argentiny. Tam je nyní oporou své nemocné matce. 

Související obsah

Zkušený útočník se ale podle italského deníku obává návratu do virem hluboce postižené země. Ani po skončení pandemie a obnovení soutěže se nechce znovu postavit na italský trávník.

Dost možná by rád znovu zamířil do Anglie a chtěl si vynutit svérázně ochod z Turína, odkud byl poslán postupně na hostování do AC Milán a posléze i na Britské ostrovy. Jarní část předcházejícího ročníku strávil na hostování v Chelsea, s níž potěžkal pohár pro vítěze Evropské ligy. O tomto úmyslu ale slovo nepadlo. Higuaín má prostě asi opravdu jen strach.

Související obsah

Každopádně, v Juventusu, za který "El Pipita" nasázel přes čtyřicet branek za necelé čtyři roky, má smlouvu platnou ještě do léta následujícího roku. 

Itálie patří stále k nejhůře zasaženým státům. Nemoci Covid-19 tam podlehlo přes 23 tisíc obyvatel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události