Fotbal

Nekompromisní premiér: Do 1. září žádný profesionální fotbal!

Fotbalové soutěže po celé Evropě, vyjma Běloruska, se postupně dostávají z pandemie koronaviru. Týmy v jednotlivých soutěžích se pomalu vrací k tréninku. Také se blíží termíny, kdy by se ligy mohly znovu začít hrát. V Nizozemsku ale proti restartu místní nejvyšší soutěže tvrdě zasáhl premiér.

Třiapadesátiletý Mark Rutte na tiskové konferenci v Haagu oznámil toto: „Do 1. září žádný profesionální fotbal.“ Původní zákaz platil v Nizozemsku, kde v dresu PSV Eindhoven hraje i Michal Sadílek a v den Haagu exslávista Tomáš Necid, do 1. června.

Fotbalový svaz zamýšlel, že by restart Eredivisie, jak se nejvyšší liga jmenuje, mohl nastat 19. června. Samozřejmě na prázdných stadionech. Nicméně po jasném prohlášení premiéra Rutteho to vypadá, že tato sezona předčasně skončila.

Přitom zbývá odehrát osm kol. Už dříve tři ze čtyř vedoucích celků tabulky vystoupily proti pokračování ligy. Zástupci Ajaxu Amsterdam, Alkmaaru a PSV Eindhoven vyzvali vedení, aby sezonu ukončilo. Tabulku aktuálně vede Ajax jen díky lepšímu skóre před Alkmaarem.

Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.