Fotbal

Daroval půl milionu korun, teď byl český fotbalista nominán na medaili

Daroval půl milionu korun, teď byl český fotbalista nominán na medaili
Zdroj: Profimedia

Dvacetiletý český fotbalový záložník Michal Sadílek se může dočkat velké pocty. Hráč PSV Eindhoven a člen reprezentace do jednadvaceti let byl poslancem Petrem Gazdíkem nominován na medaili Za zásluhy.

Sadílek se totiž před třemi týdny rozhodl pomoci nemocnici v Uherském Hradišti a městu Uničov částkou 500 milionů korun v boji proti koronaviru. „Věřím, že tyhle prostředky pomůžou k tomu, aby se sehnalo potřebné vybavení pro lidi v první linii a celkovému uzdravení nás všech!“ sdělil tehdy Sadílek.

Jeho gesta si velmi cení poslanec Gazdík, který je zastupitelem Zlínského kraje a také bývalým starostou obce Suchá Loz. „V těžkých časech se pozná skutečný charakter člověka. Pomoc, kterou Michal Sadílek poskytl, ukázala, že i přes svůj mladý věk je velkou osobností. Je příkladem nejen sportovcům, ale i dalším osobám veřejného života, že by měly nést spoluodpovědnost za podobu světa kolem nás,“ uvedl Gazdík.

Související obsah


 

„Není to jen o penězích, ačkoli půl milionu korun, které daroval potřebným, nejsou ani pro reprezentačního sportovce pouhé drobné. Je idolem mnoha mladých lidí, kteří ho sledují a berou si z něj příklad. A Michal ukázal, že díky jeho charakteru je jim dobrým příkladem hodným následování. Proto jsem se rozhodl navrhnout ho na medaili Za zásluhy,“ dodal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události