UFC

Procházku COVID-19 nezastaví! Vše se zastavilo, já se rozjel, říká zápasník

Jiří Procházka je tabulkově nejlepší český MMA zápasník. V únoru 2020 podepsal smlouvu s prestižní UFC, kde hodlá dokázat, že zaslouženě patří mezi ty nejlepší. Jeho premiéru může oddálit pandemie koronaviru, ale šampion neklesá na mysli. Nezbývá než vyčkat v domácí karanténě. Jak ji tráví prozradil český samuraj v rozhovoru pro televizi Nova.

Šestadvacetiletý Jiří „Denisa“ Procházka (26-3-1) je v současnosti na 13. pozici žebříčku nejlepších polotěžkých vah (do 93 kg) světa. Po dominantním působení v japonském RIZINU podepsal v únoru smlouvu s UFC na šest zápasů. Bohužel na datum premiéry a oznámení prvního soupeře se stále čeká. I tak se Jiří nepřestává připravovat a ze současné situace se snaží vytěžit maximum.

 

Rozhovor s Jiřím Procházkou o karanténě i UFC:

Jak trávíte domácí karanténu?

Žádnou karanténu si nepřipouštím. Nechci propadat panice. Chci být pořád svobodný a beru to s nezaujatou myslí. Dávám pozor při styku s cizími lidmi. Hlavně kvůli starším lidem to dodržuji. Tak jako tak ta nákaza přijde a tělo si musí samo vytvořit protilátky. Nejlepší je udržovat nakopnutou imunitu. Chodím se každý den otužovat a každý den trénuji.

Jinak čtu nebo hraju hry. Využívám ten čas naplno. Byznys se úplně zastavil, ale já jsem se rozjel. Mám čas na trénink a realizuji přesně to, co udělám v UFC.
 

Udržujete se aktivní, nicméně musel jste výrazně upravit svůj trénink?

Trénuju u mého kamaráda, který má posilovnu i pytel ve sklepě. Takže využívám tyhle omezené prostředky. Fyzický trénink, mentální trénink a nějaká pomoc. Proto jsme vymysleli třeba ty roušky BJP.

Související obsah


 

Dokážete se plnohodnotně připravovat? A jak kompenzujete absenci sparingpartnerů?

Dokážu, teď už jo. Jednou nebo dvakrát za týden se domluvíme s klukama a jdeme se potahat venku nebo kdekoliv. Ale teď hodně jedu činky a snažím se nabýt tělesnou sílu. Plním silově kondiční plán od svého trenéra Zdenka Dohnala, který teď nově spolupracuje s UFC Performance Institute.
 

Spekulovalo se o tom, že byste měl v UFC debutovat během léta. Odsune současný krizový stav vaši premiéru?

Nemám nebo nemohu říct žádné jiné informace než, že to bude kolem letních prázdnin. Soupeře také nemohu zveřejnit, protože nevím, jestli se to neposune nebo nějak nezmění. Nerad bych mystifikoval, ale těším se.

Související obsah


 

Až skončí pandemie a preventivní opatření, kolik budete potřebovat času na přípravu na zápas?

Týden. Ne vážně, asi tři týdny by byly ideální. I před tím, než skončí pandemie bych chtěl začít sparovat se zápasníky, co jsou v ČR. Ale já se udržuji pořád aktivní, pro mě je trénink i hraní Mortal Kombatu, kde zlepšuju svoje reflexy.
 

V horším scénáři, kdyby současný stav trval déle, riskoval byste vycestování do zahraničí, případně cestu na Whiteův „Zápasnický ostrov“?

Cestu na Zápasnický ostrov à la Mortal Kombat bych uvítal. Byla by to pro mě neskutečná čest. V takovém prostředí zápasit je sen snad každého zápasníka, co má boj v krvi.

Související obsahCo říkáte na chování Jona Jonese, který opět překročil zákon. Měl by mu být odebrán titul?

Já si myslím, že borec prostě jedná podle sebe. Co je komu do toho, co si dělá po nocích. I kdyby střílel do vzduchu a radoval se, všem může být snad úplně fuk, co člověk takového formátu dělá ve volném čase. Samozřejmě existuje nějaká hranice a představa, jak by se měl šampion chovat. Ale znovu říkám, lidé nemají co řešit, tak řeší jeho. Ať si dělá, co chce. Jasně, slušné chování na veřejnosti musí být, ale je to jeho věc. Třeba válčí s nějakými svými démony a nikdo by se mu do toho neměl s*át.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události