Hokej

Strach o legendu! Sovětský kanonýr Malcev hraje o život v umělém spánku

Strach o legendu! Sovětský kanonýr Malcev hraje o život v umělém spánku
Zdroj: Profimedia

Nejednoho fanouška zasáhla zpráva o tom, že legenda sovětské Sborné a moskevského Dynama Alexandr Malcev bojuje o holý život v umělém spánku. Vyhlídky jsou však prý pro jednasedmdesátiletého centra příznivé.

Rekordman v počtu gólů a jeden z tahounů "neporsazitelných" Sovětů Malcev se může ze zlaté éry Sborné pochlubit dvěma zlatými medailemi z olympiády a hned devíti nejcennějšími kovy z mistrovství světa. Zcela po zásluze byl také uveden do Síně slávy IIHF.

Nyní se však nepere s protivníkem o každý centimetr ledu, ale bojuje o to nejcennější, co má. O svůj vlastní život. Podle současného kouče Dynama Moskva Vladimira Krikunova je ve vážném stavu již druhý měsíc.

"Je to těžké. Je v umělém spánku, ze kterého jej lékaři na chvíli probudí a hned jej do něj uvedou, ale říkají, že bude v pořádku. Tak doufejme," řekl Krikunov, který si s Malcevem zahrál za Sbornou na Kanadském poháru, serveru sport-express.

Související obsah

Malcev má v reprezentaci úctyhodnou bilanci. Odehrál přes 300 duelů a vstřelil 212 branek. V podstatě z každého vrcholného turnaje má doma medaili.

Kromě zmíněných získal dvě světová a jedno olympijské stříbro a má i jeden bronz z MS 1977, které ovládli Čechoslováci. Nedosáhl jen na titul v domácí lize, kde působil v Dynamu Moskva. Tehdy totiž vládl konkurenční CSKA.

Související obsah

V umělém spánku bojoval také talentovaný kanadský obránce Colby Cave, který však druhý dubnový víkend svému vážnému stavu podlehl a zemřel. Nezbývá než doufat, že legendárního Malceva nepotká podobně smutný osud.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události