NHL

Nový způsob, jak dohrát NHL! Termín restartu ligy však stále není

Kanadsko-americká NHL se stůj co stůj dohraje. Komisionář nejlepší hokejové ligy na světě Gary Bettman nepřipouští jinou možnost. Dokonce i prozradil způsob, jakým by se mohl dohrát zbytek základní části. Nicméně termín restartu je pořád ve hvězdách.

Čtyři haly a tři zápasy za jeden den. To je nápad, o kterém NHL uvažuje. „V malých univerzitních halách hrát nemůžeme. Protože pokud máme být centralizovaní, tak potřebujeme zázemí, které nabízejí stadiony NHL, například velký počet šaten, odpovídající technologii, mantinely a plexisklo, video či prostory pro televize,“ řekl Bettman ve facebookovém rozhovoru s televizí Sportsnet.

„Musí tam být také tréninkové prostory, protože když soustředíte sedm nebo osm klubů na jedno místo a budete hrát spoustu zápasů bez cestování, musíte mít také led pro trénink,“ dodal první muž NHL.


Související obsah


 

Jasné je, že zápasy budou probíhat bez diváků a za speciálních podmínek. „Myslím, že to nějaký čas bude bez sociálního kontaktu. Budou tam roušky, bude tam dezinfekce. Bude tam spousta věcí, ale to nám budou schopny nejlépe říct zdravotnické orgány a vláda,“ uvedl Bettman.


Související obsah


 

Nicméně NHL stále neví termín, kdy by se mohlo začít opět hrát. „Není to žádný závod, v sázce je příliš mnoho. I když hráči mohli v posledních týdnech pracovat na své fyzičce, faktem je, že nikdo z nich prakticky nestál na bruslích. Budeme muset zajistit, aby byli (před návratem) v odpovídající kondici pro zápasy, protože nechceme riskovat zranění a jejich kariéry,“ uzavřel Bettman.

Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události