NHL

Kontroverzní šéf slavných týmů poskytl cenný artikl, pomůže najít lék

Kontroverzní šéf slavných týmů poskytl cenný artikl, pomůže najít lék
Zdroj: Profimedia

Dar cennější než peníze? Majitel dvou slavných newyorských týmů a téměř mystické arény Madison Sqare Garden James Dolan sice budí kontroverze, hlavně u příznivců basketbalu, avšak poté, co vyléčil koronavirus, poskytl krevní plasmu na vědecké účely.

Jeden z nejmocnějších mužů v New Yorku se hlavně v NBA netěší velké přízni. Fanoušci Knicks dokonce požadují, aby jejich oblíbený tým prodal. Krize na tribunách došla tak daleko, že někteří mu na sociálních sítích nákazu koronavirem i přáli.

Čtyřiašedesátiletý Newyorčan a zdatný businessman odhalil, že onemocněl Covidem-19 již v závěru března. Zákeřný virus ale dokázal porazit bez vážnějších příznaků a nyní se rozhodl pomoci ve výzkumu tolik vytouženého léku.

Související obsah

Již dříve poslal ze svého a skrze vlastní nadaci dva miliony dolarů do fondu, který zaručuje stálý příjem zaměstnancům jeho Madison Square Garden, kde také působí Dolanovi patřící hokejoví Ragners a NBA hrající Knicks.

Po úspěšném překonání koronaviru daroval svou krevní plasmu nemocnicím při univerzitě Duke a NYU Langone Health. Plasma je velice cenná pro výzkum léku a zároveň slouží nakaženým pacientům jako zdroj pro výrobu protilátek v jejich krvi.

Související obsah

Dolan je také zaregistrovaný pro případ dalšího darování. Tímto počinem si možná u některých fanoušků napravil reputaci. Bylo by na čase. Výkony Knicks totiž trápí také "fanouška číslo 1" – výstředního režiséra Spikea Leeho.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události