Zápasnický ostrov bude už v červnu. Oktagon má stát přímo na pláži

Po čtyřech oznámených UFC galavečerech v USA vysvitla naděje i pro zahraniční zápasníky. Začátkem června se má otevřít Zápasnický ostrov, kde se budou konat mezinárodní zápasy.

UFC se hodlá vrátit ve velkém stylu. Už 9. května se uskuteční UFC 249 a během následujících čtrnácti dní další tři turnaje. Nicméně aby toho nebylo málo, prezident organizace Dana White oznámil spuštění tolik diskutovaného Zápasnického ostrova.

 
„V červnu se rozběhne Zápasnický ostrov. Tam budeme schopni pořádat mezinárodní zápasy. Takže mezi 9.-23. květnem to rozběhneme a pokračovat budeme na ostrově,“
řekl White pro ESPN.

Související obsahOstrov má být v mezinárodních vodách. Tím zápasníkům odpadá starost získání cestovních víz. Účastníky by na ostrov mělo UFC samo dovážet. Objevily se zprávy o připravených soukromých letadlech, nicméně bližší informace o plánech organizace zatím nejsou. White však nastínil, na co se diváci u obrazovek i zápasníci mohou těšit.
 

„Stavíme klec přímo na pláži. Také stavíme tréninkové zázemí a k dispozici budou i hotely. V současnosti budujeme infrastrukturu, abychom mohli začít pořádat zápasy,“ prozradil White.


 

Ačkoli se situace pomalu zlepšuje, nikdo neví, kdy budou zápasníci z celého světa cestovat, tak jako dřív. UFC první turnaje zaplní bojovníky, kteří žíjí v USA. Avšak s výhledem na nejistou situaci je Zápasnický ostrov možností, jak do klece dostat atlety z i jiných koutů světa.

Související obsah

 

Prioritou číslo jedna pro UFC zůstává bezpečí zápasníků. Všichni budou podrobeni pravidelným testům a zdravotnickým prohlídkám. Kvůli zachování bezpečnosti konaných turnajů, bude i pro Zápasnický ostrov platit absence diváků.


„Na návrat diváků do hlediště nespěchám. Vím, že galavečery můžeme bez nich pořádat v naprostém bezpečí,“ komentoval zavřené dveře svých turnajů White.

Související obsahI přes veškerou námahu a investované peníze White přiznal, že po uklidnění pandemické situace nemusí být ostrov dál využíván. Z ekonomického hlediska dává větší smysl pořádat turnaje v Las Vegas, kde UFC čeká na povolení od státu Nevada.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Krátká zpráva

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.