Box

Završení trilogie Wilder vs. Fury se kvůli pandemii znovu odkládá!

Završení trilogie Wilder vs. Fury se kvůli pandemii znovu odkládá!
Tyson Fury vs. Deontay Wilder 2 Zdroj: Nova Sport

Deontay Wilder si na příležitost, vrátit Furymu utrženou porážku, bude muset počkat zase o něco déle. Završení jejich trilogie se podruhé odložilo. Boxeři by se měli v ringu znovu potkat až v listopadu či prosinci 2020.

 Poprvé se utkali v roce 2018, kdy z ringu odešli s nerozhodným výsledkem. V únoru 2020 se mezi provazy postavili znovu. Tyson Fury (31-0-1) předvedl nový styl a Bronzového Bombarďáka už ve třetím kole srazil na zem. V sedmém kole přilétl do ringu ručník a Fury se stal novým šampionem WBC.

 

Naopak Wilder (42-1-1) si připsal první profesionální porážku a jen pár dní na to, využil smlouvou ustanovenou možnost třetího zápasu. Završení trilogie bylo domluveno na 18. července a následně přesunuto na říjen 2020.

Zdroj: Profimedia

 Nicméně vzhledem k současné krizi se podle Furyho promotéra Boba Aruma přesune druhá odveta až na listopad případně prosinec. Nicméně pro svého svěřence nastínil i možnost levnější zápasu, neboť uspořádat Wilder vs. Fury 3 za zavřenými dveřmi je z ekonomického hlediska promrhaná příležitost.

 

„Furyho budoucnost ovlivňuje mnoho věcí. Jedno je však jisté. Fury patří do USA, kde si vybudoval ohromnou základnu fanoušků. Pokud se zruší zákaz cestování, přivezu ho sem aby zápasil v méně drahém duelu,“ řekl Arum pro Sport Illustrated.

Související obsah

Kromě Wildera a možnosti jednoho mezi zápasu zmínil i duel s držitelem ostatních velkých titulů Anthony Joshuou (23-1). Arum připustil, že takové klání by se mohlo konat v Anglii nebo na blízkém východu. Nicméně oba boxeři mají již domluvené jiné zápasy, a tak si fanoušci boxu budou muset na jednoznačného krále těžké váhy počkat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události