Box

Joshua provokuje Furyho: Chceš-li být jednička, musíš se mnou do ringu

Joshua provokuje Furyho: Chceš-li být jednička, musíš se mnou do ringu
Anthony Joshua a Tyson Fury | Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Dění na boxerské scéně se vyostřuje. Držitel titulů WBA, WBO a IBF Anthony Joshua vyzval šampiona WBC Tysona Furyho k zápasu o jednoznačného krále težké váhy. Zápasu desetiletí stojí v cestě jiní vyzyvatelé.

Anthony Joshua (23-1) v karanténě na nic nečeká a vyzval k dlouho očekávanému duelu Tysona Furyho (30-0-1). Vítěz jejich duelu by sjednotil všechny velké boxerské tituly a stal se jednoznačným šampionem těžké váhy. Stalo by se tak poprvé od dob vlády Lenoxa Lewise (41-2-1). Navíc by tituly v obou případech zůstaly v rukou britského boxera.
 

Pokud chceš být opravdu číslem jedna, musíš se mnou zápasit. Mám zbylé tituly, takže to dává smysl. Aby jeden z nás byl neoddiskutovatelným šampionem, musíme se utkat,“ vzkázal Joshua svému rivalovi v rozhovoru pro Sky Sports.

Joshua využívá Furyho slávy, vydobyté dvěma duely s Deontayem Wilderem (42-1-1). První skončil remízou. V druhém Fury dominoval. Vhozením ručníků ze soupeřova rohu se stal držitelem titulu WBC.
 

Fury přitom Joshuu vyzýval už několikrát. S oblibou se posměšně vyjadřuje na jeho účet a shazuje jeho boxerské schopnosti. Joshua se duelu dlouho vyhýbal, nicméně teď nemá jinou možnost než se ho naopak dožadovat. Karta se obrátila.

Joshua v roce 2019 utržil první profesionální porážku s Andy Ruizem Jr. (33-2). O půl roku později se v odvetném duelu poučil ze svých chyb a mexického zápasníka technickým boxem porazil. Poražením Furyho by umlčel pochybovače a dostál svého odkazu.

Související obsah

Největšímu duelu současného boxu stojí v cestě fakt, že oba boxeři mají již domluvené jiné zápasy. Fury musí přistoupit na smlouvou garantovaný třetí zápas s Wilderem. A ten si rozhodně šanci, dostat se zpět na vrchol, nenechá ujít. Završení trilogie je prozatím plánováné na podzim 2020.

Joshua má zase bránit své tituly proti Pulevovi (28-1). Mezi provazy se měli střetnout 3. dubna, nicméně kvůli současné situaci byl jejich duel přeložen na neurčito.

Zdroj: Profimedia

Nicméně Joshua doufá, že oba boxeři ustoupí a uvolní cestu zápasu šampionů. „Bylo by skvělé, kdyby Pulev prozatím odstoupil a nechal nás bojovat. Také říct Wilderovi, že teď jsou v rybníce větší ryby než on,“ komentoval bezvýchodnou situaci.

Související obsah

Duel tak leží v rukou manažerů. Nadějí je skutečnost, že Bob Arum zastupuje jak Joshuu, tak Puleva. Mohl by své dvojce domluvit, aby dal přednost dvěma nejlepším boxerům planety. Avšak Wilder pravděpodobně neustoupí. Pokud by ztratil šanci získat zpět svůj titul teď a Fury by prohrál, čekala by ho dlouhá cesta k nové příležitosti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události