Fotbal

Návrat k tréninku budí v Itálii emoce. Buďte loajální, čertí se jeden z koučů

Návrat k tréninku budí v Itálii emoce. Buďte loajální, čertí se jeden z koučů
Zdroj: Profimedia

Italský fotbal se pomalu chystá na návrat do fotbalového dění. Vše však závisí na rozhodnutí úřadů v jednotlivých regionech. A právě to se nelíbí trenérovi Giuseppemu Iachinimu Fiorentiny, který přišel s ostrou kritikou.

Apeninský poloostrov vyhlíží pondělí 4. května, kdy bude hráčům povolena "bezkontaktní" příprava, na řadu by po čtrnácti dnech měly přijít i společné týmové tréninky a Serie A by se mohla rozjet v červnu.

Jenže tento scénář neplatí ve všech regionech. Do tréninku naskočí například Neapol či týmy z okolí Říma. Naopak, hůře zasažené oblasti (především Lombardie a Piemont na severu), si na uvolnění restrikcí musí ještě počkat.

Související obsah

To podle trenéra Fiorentiny, která leží v regionu Toskánsko, hraničí s regulérností. "Fotbal je o loajalitě. Mezi kluby musí být vzájemný respěkt. Ligu musíme restartovat všichni najednou. Není možné, aby někdo začal teď a jiný až za dva týdny," čílil se podle serveru športky.sk Iachini na stanici Radio 1.

Informace o návratu italských fotbalistů k tréninku jsme přinesli v reportáži ve Sportovních novinách:

Italská Serie A byla přerušena již 9. května. Od té doby se nehraje a například hvězda Juventusu Turín Paolo Dybala se s koronavirem pere již šest týdnů. Itálie je třetí nejhůře zasaženou zemí co do počtu případů, nemoci podlehlo téměr 29 tisíc lidí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události