UFC

První UFC šampion se po letech vrací do klece. Zvládne znovu získat titul?

První UFC šampion se po letech vrací do klece. Zvládne znovu získat titul?
UFC zápasník Dominick Cruz | Zdroj: Profimedia

Dominik Cruz byl prvním šampionem bantamové váhy v historii UFC. Titul získal hned dvakrát a už 9. května na UFC 249 dostane příležitost usednout potřetí na trůn váhovky do 61,2 kg. V cestě mu však stojí olympijský vítěz a dvojnásobný šampion Henry Cejudo.

Pětatřicetiletý Dominik Cruz (22-2) nastoupí proti šampionovi bantamové váhy Cejudovi (15-2) jako náhrada za Josého Alda, který musel odstoupit. Naposledy zápasil v roce 2016, kdy ztratil svůj titul v duelu s Cody Garbrandtem (11-3). Ačkoli se v kleci přes tři roky neobjevil, rozhodně nepatří do starého železa a není radno jej podcenit.

 

Cruz vládnul organizaci WEC až do roku 2011, kdy se sloučila s UFC. Svůj titul obhájil i pod novou organizací, následně však jeho kariéru zpomalila četná zranění. V roce 2016 znovu usedl na trůn a titul ve stejném roce jednou obhájil. Následovala však prohra na UFC 207 a další přerušení kariéry.

Zdroj: Profimedia


Následně přiznal, že se dlouhodobě potýkal se zraněním paty, kvůli kterému často nemohl ani chodit, natož trénovat. Vrátit se měl už v roce 2017, nicméně comeback zhatila zlomenina ruky. V roce 2019 zas odstoupil z UFC 233 kvůli poranění ramene.
 

Po sérii nešťastných zdravotních komplikací se bývalý šampion vrací a hned dostane šanci na titul. V minulosti už několikrát ukázal, že se dokáže vrátit silnější a pořád patří mezi MMA elitu.

UFC 249 se blíží! Co je největším tahákem a co chystá Nova Sport? 


 

„Nabídka přišla ve správný čas. Moje tělo je zdravé a když se naskytla příležitost na titulový zápas musel jsem ji vzít,“ okomentoval Cruz svůj návrat v UFC 249 Countdown.
 

Tentokrát však proti němu bude stát Henry Cejudo, který vládl dvěma kategoriím současně a získal i zlatou olympijskou medaili v roce 2008. Válcuje jednoho soupeře za druhým a vypadá to, že nemá konkurenci.

Související obsah


Nicméně Cruz, stejně jako Cejudo, zvládl porazit T.J. Dillashawa (16-4) i Demetriouse Johnsona (30-3-1) a možná bude právě tím, kdo zastaví rozjetého šampiona.
 

UFC 249 a bitvu o titul bantamové váhy sledujte v neděli 10. května živě na Nova Sport 2 od 2:00.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události