V německých dvou nejvyšších fotbalových ligách bylo provedené plošné testování na nový typ koronaviru. Je to jedno z opatření které má předcházet plánovanému obnovení fotbalového dění, deset nakažených však není dobrou zprávou.
Dva nakažení fotbalisté a fyzioterapeut jsou z Kolína nad Rýnem. Jeden hráč z druholigových Drážďan, kde působí i Josef Hušbauer. Kam patří dalších šest nemocných, oznámeno nebylo.
Nicméně všichni s pozitivním testem byli posláni do izolace a start Bundesligy je stále v plánu, i když původní termín tuto sobotu nevypadá moc reálně.
Ve dvou nejvyšších ligách v Neměcku zatím provedli neuvěřitelných 1724 testů na koronavirus. Zda se i přes obrovskou snahu podaří obnovit fotbalové dění, ještě není jisté, ale zásadní novinku by mohlo přinést středeční jednání německé vlády.