Box

Soupeří spolu o nejsilnějšího muže světa! Rivalita je zavedla do ringu

Soupeří spolu o nejsilnějšího muže světa! Rivalita je zavedla do ringu
Hafthor Björnsson a Eddie Hall | Zdroj: koláž tn.cz / Instagram

Během pandemie koronaviru se domluvil nejtěžší boxerský duel v historii. Boxerský ring bude muset v roce 2021 udržet dva strongmany o celkové hmotnosti přes 350 kg. Mezi provazy se totiž potkají dva nejsilnější muži planety Eddie „The Beast“ Hall a hvězda seriálu Hra o trůny Hafthor „Hora“ Björnsson.

Mezi oběma siláky panuje značná sportovní rivalita. Hall se stal nejsilnějším mužem planety v roce 2017 a Björnsson o rok později. Pravidelně spolu soutěží ve zvedání kmenů, v mrtvých tazích či v manipulaci s auty a náklaďáky. Teď se rozhodli si to rozdat v boxerských rukavicích.

 

„Eddie právě jsem zlomil tvůj rekord a teď tě knokautuju v ringu. Je načase vrazit pěsti tam, kde máš tu nevymáchanou pusu,“ provokoval Hafthor svého rivala po překonání jeho rekordu.

Zdroj: Profimedia


Oba posouvají hranice lidských možností v silových disciplínách. Dvaatřicetiletý Eddie Hall byl první člověk, který dokázal na mrtvý tah zvednout činku o hmotnosti půl tuny. Čtyři roky trvající rekod překonal Hafthor v dubnu přesně o 1 kilogram. Překonání rekordu prý není důvodem k přijetí výzvy.

Související obsah


„Na sto procent výzvu přijímám. A víš proč? Není to o penězích, ani o našem soupeření v mrtvém tahu. Je to proto, že si mě v roce 2017 (rok kdy Hall vyhrál titul) nazval podvodníkem. Nikdy ses neomluvil a já na to nezapomněl,“ kontroval Hall.
 

V roce 2021 se tak uskuteční váhově nejtěžší boxerský duel v historii. Ačkoli Hall není žádný drobek, v duelu bude mít značnou výškovou nevýhodu. Proti jeho 190 centimetrům se postaví islandský obr měřící 206 cm. Nadlidská výška a muskulatura vysloužily novému rekordmanovi roli v seriálu Hra o trůny (Game of Thrones), kde ztvárnil postavu The Mountain (Hora).

Zdroj: Profimedia


Boxerský ring v minulosti zažil nejrůznější zápasy. Ať už duel McGregor vs. Mayweather či úsměvnou šarvátku youtuberů KSI vs. Paul. Nicméně dva obři, kteří denně konzumují mezi 10 000 až 20 000 kaloriemi bude teprve podívaná.


Teprve se uvidí, jak se nové disciplíny oba zhostí. Ale Hafthor je rozhodnutý tomu obětovat vše. „Příští rok a půl mé kariéry bude věnovaný pouze tomuto zápasu. Nemůžu se dočkat až moje rodina uvidí, jak tě složím,“ napsal na svůj Instagram.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události