UFC

El Cucuy: strašidlo pojídající děti! Tak si přezdívá Tony Ferguson

El Cucuy: strašidlo pojídající děti! Tak si přezdívá Tony Ferguson
Tony "El Cucuy" Ferguson Zdroj: Profimedia

Přezdívky k MMA zápasníkům už zkrátka patří. Aktér hlavního zápasu na UFC 249 Tony Ferguson vystupuje pod jménem El Cucuy. Pod nevinně znějícím výrazem se skrývá mýtické stvoření.

Některé přezdívky odráží zápasníkovu minulost, například David Dvořák svým novým jménem Undertaker naráží na práci hrobníka. Některé se vážou k bojovníkově domovině, například šampion Chabib je znám jako dagestánský Orel a některé jsou zase úplně nahodilé jako Jiří „Denisa“ Procházka.


Tony Ferguson (25-3) je znám pod přezdívkou El Cucuy, jejíž význam mnohým uniká. Ve španělštině a v dalších románských jazycích podobné výrazy Coco či Cuco označují postavu z legend a mýtů jako strašák, čarodějnice či monstrum, které pojídá malé děti.

Zdroj: Profimedia

Český ekvivalent pro El Cucuy je Baba Jaga či Polednice. Nicméně pro Tonyho Fergusona to není jen jméno nahánějící strach ale i odkaz k jeho předkům. Adept na titul lehké váhy má totiž mexické kořeny.
 

„Je to strašlivá postava. Jeden z mých prvních trenérů mi řekl, že vypadám jako El Cucuy. Je to ironie, protože se to váže na mé mexické kořeny. Pro mě je to víc než jen přezdívka. Je to chlápek, který trénuje na samotě v horách a když ho někdo naštve, tak přijde a dá mu lekci,“ vysvětloval Ferguson svou přezdívku během UFC 216.
 

Související obsah


Strašáka čeká už 9. května další zápas. V hlavním zápase UFC 249 se střetne s Justinem Gaethjem (21-2) o prozatímní titul lehké váhy. I nový vyzyvatel má svou přezdívku. Díky sérii rychlých ukončení si vysloužil pojmenování Highlight, volně přeložena jako nejlepší moment.


UFC 249 a duel Ferguson vs. Gaethje sledujte v neděli 10. května živě od 2:00 na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události