UFC

Naštvaný Cruz: Rozhodčí smrděl alkoholem, zápas ukončil předčasně!

Naštvaný Cruz: Rozhodčí smrděl alkoholem, zápas ukončil předčasně!
Dominik Cruz a Dana White | Zdroj: Profimedia

Bývalý UFC šampion se po třech a půl letech vrátil do klece. Jeho snahu o znovu získání titulu zastavil rozhodčí kontroverzním TKO. Dominik Cruz se cítí okradený a zpochybnil duchapřítomnost sudího. Prý byl cítit alkoholem.

Dominik Cruz (22-3) patří k legendám MMA. Stal se prvním šampionem bantamové váhy v UFC historii. Ze svého odpočinku se po třech a půl letech vrátil, aby změřil síly s Henry Cejudem (16-2).


 

Právě Cruz mohl být tím, kdo rozjetého šampiona zastaví. V kleci exceluje nejen svými MMA schopnostmi, ale i zápasovým IQ. Po vyrovnaných dvou kolech si v závěru druhé pětiminutovky naběhl na Cejudovo koleno. Cruz spadl na zem, nicméně i pod náporem tvrdých úderů jevil snahu vstát a stále byl při vědomí.
 

Takhle Cejudo zastavil Dominika Cruze:


 

Rozhodčí Keith Peterson však zápas zastavil. Proti jeho rozhodnutí Cruz ihned protestoval u Dany Whitea a následně se k němu vyjádřil na pozápasové konferenci:


Určitě to bylo to předčasné zastavení. Přál bych si, aby ti rozhodčí byli za své činy víc zodpovědní. Ten chlápek smrděl alkoholem a cigaretami. Kdo ví, co dělal a v jakém byl stavu. Přál bych si, aby mu udělali testy.“

Cruz prý není tím, kdo hledá výmluvy. Zároveň však tvrdí, že byl stále v zápase a snažil se vstát. Skutečností je, že ať už rozhodčí pochybil či ne, jeho verdikt musí být respektován. Taková jsou pravidla hry. Avšak Cruzova frustrace je pochopitelná. Přijal zápas jen v krátkém předstihu a nakonec nemohl ukázat vše, co v něm je.

Související obsah


Předčasné zastavení zmínil během komentování přenosu i Ondřej Novotný. Byť se na Cruzovu stranu přikládá mnoho fanoušků i expertů, UFC verdikt nezmění. Navrátilec se tak bude muset smířit s prohrou, nicméně ukázal, že i po dlouhé pauze je schopný znovu změřit síly s MMA elitou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události