Silniční cyklistika

Pojede se Tour s diváky? Podle ministryně musí, Froome to nevidí

Pojede se Tour s diváky? Podle ministryně musí, Froome to nevidí

Šanci, že se letošní cyklistický závod Tour de France odjede i s diváky, nevidí příliš reálně ani čtyřnásobný vítěz Chris Froome. 34letý cyklista si však dokáže představit, že pojede případně bez nich. Francouzská ministryně sportu však zatím nikoliv.

Koronavirová pandemie už zasadila nejslavnějšímu cyklistickému závodu světa jednu ránu. Brzy by však mohla přijít další.

Momentálně je start Tour de France přeložen z tradičního termínu 27. června na nové datum 29. srpna. Za této konstelace se však počítá, že se závod pojede buď s diváky nebo vůbec. Ostatně francouzská ministryně sportu Roxana Maracineanuová prohlásila, že se Tour i Roland Garros odehrají pouze před diváky nebo se obě akce zruší.


„Musíme být trpělivý a postupně vytvářet plány, jak akce uskutečnit. Tyto dvě události vyžadují přítomnost diváků. Roland Garros potřebuje fanoušky kvůli vstupnému a Tour de France zase pro jejich radost a vzrušení. Budou se tedy konat pouze pokud budou otevřeny veřejnosti,“ vyjádřila se ministryně.

Související obsah

Nicméně současná situace ve Francii těmto slovům příliš neholduje. Země počítá stále nové nakažené a momentálně jsou akce pro více jak 5 tisíc diváků do září zakázány.

Nad možností, že se slavná Tour pojede i s fanoušky, polemizuje i Brit Chris Froome.
 

Související obsah 

„Dokážou organizátoři zajistit, aby se lidé neshromažďovali ve velkých skupinkách u silnic? Teoreticky můžeme závod odjet bez lidí a vysílat ho v televizi,“ uvažoval čtyřnásobný šampion na Instagramu.

„Každopádně asi letos neuvidíme typické scény, jako když se závodníci prodírají špalírem fanoušků nahoru a další,“ dodal 34letý závodník stáje INEOS, jenž by měl letos útočit po zranění na rekordní pátý triumf.

Související obsah

Pokud by se mu ho podařilo získat, dorovnal by legendární společnost závodníků, kam patří Eddy Merckx, Jacques Anquetil, Bernard Hinault a Miguel Indurain.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události