Vodní sporty

Kajakář Prskavec musel překopat trénink, místo Tokia se stará o syna

Vodní slalomář Jiří Prskavec se vrátil do přípravy na chystané olympijské hry. I když musel celý tréninkový plán překopat, neztrácí dobrou náladu a těší jej, že může být se svým malým synkem.

Šestadvacetiletý kajakář měl patřit mezi olympijské medailové naděje. Však jen vzpomeňme na poslední turnaj pod pěti kruhy v brazilském Riu, kde navlékl na krk bronz. 

Mezi brankami chtěl lovit cenné kovy i na pandemií odsunuté olympiádě v Tokiu. Čtyřnásobný mistr světa si na svou druhou olympijskou šanci bude muset počkat ještě rok. 

S tím souvisí i potíže s tréninkem. Prskavec musel doslova překopat celou přípravu, v níž měl postupně ladit formu na největší akci koronavirem poznamenaného roku.

Související obsah

„Najednou mi řekli: Dobrý, tohle vynech a znovu se vrať do tvrdého tréninku,” popisuje rodák z Mělníka změny, které jej po návratu mezi branky na divoké vodě potkaly.

Čekání na další velký slalomářský závod mu ale krátí příjemné povinnosti. „Malej zrovna začíná chodit, takže jsem s ním mohl strávit víc času a byl jsem u něj v každé fázi. Je hrozně hezké sledovat, jak roste,” těší se ze svého synka Jiříka.

V červenci se mají čeští vodní slalomáři vydat na nominační závod na světový pohár, který dost možná bude pojat i jako olympijská kvalifikace. Tam se bude Prskavcovi tvrdý trénink hodit!

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Vodní sporty

Důležité Události