Fotbal

Pokud bude nakažený jeden hráč, tak to fotbal nejspíš přežije, říká Prymula

Fotbalová Fortuna liga vyhlíží svůj brzký restart. Již příští víkend by se měl znovu rozběhnout kolotoč zápasů. V rámci stále trvající pandemie je třeba brát na zřetel hned několik faktorů.

Fotbalová liga má zelenou. Fotbal ale vyhráno zdaleka nemá. Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula řekl, že pokud by se v některém týmu nakazilo více hráčů, může se pak stát, že půjde do karantény celý tým, a to by byla velká komplikace.

Zástupci klubů si odhlasovali, že liga v Česku bude pokračovat. Než to ale všechno začne, hráči musí nejprve absolvovat testy. "Si musíme samozřejmě přát, aby to testování bylo v pořádku, aby nebyl problém hned na začátku, zatím je to taková zelená na semaforu, ale tu křižovatku jsme zatím nepřejeli," řekl předseda LFA Dušan Svoboda.

Související obsah

V případě, že by měl pozitivní test jeden hráč, pak to fotbal i podle Romana Prymuly nejspíš přežije, pokud by jich ale bylo teď nebo později víc, je to problém.

"Zjistí se třeba, že se nakazili s největší pravděpodobností v šatně, kde byli spolu v rámci těch tréninkových aktivit, tak tam opravdu hrozí, když těch hráčů bude víc, že ten tým se může dostat do karantény," popsal epidemiolog Prymula.

Související obsah

"Budu se modlit, aby to neskončilo jako v Drážďanech, kde skončil celý klub v karanténě a pak by ta situace byla pro fotbal neřešitelná," popsal boss pražské Slavie Jaroslav Tvrdík.

To se ale zatím neděje, liga startuje už na konci příštího týdne, dohrávkou Teplic s Libercem.

Jaromír Vlček, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události