UFC

Klobouk dolů! Smith z klece odešel zbitý, ale ukázal srdce válečníka

UFC Fight Night: Smith vs. Teixeira je dobojováno. Hlavní karta nabídla dvě ukončení před limitem KO/TKO a jednu submisi. Největší podívanou přinesl hlavní zápas večera, kde Anthony Smith ukázal, proč se mu přezdívá Lví srdce.

Anthony Smith vs. Glover Teixeira – do hlavního zápasu večera mezi hvězdami polotěžké váhy nastoupil lépe Anthony Smith (33-15). Již při příchodu do klece z něj vyzařovala sebejistota a odhodlání ukořistit vítězství, které by ho dovedlo k druhé šanci na získání titulu.

 

Dominantní nástup do začátku duelu zastavil Teixeira (31-7) nedovoleným úderem do slabin. Po krátké pauze pokračoval Smith v tvrdých přímých úderech. Ve druhém kole však nastoupil Teixeira. Začal lépe pracovat tělem, zkracovat vzdálenost a trefovat soupeře.

 

Zdroj: profimedia.cz

Ve třetím kole Teixeira navázal na předchozí pětiminutovku. Smithem otřásl přesnou kombinací a následně jej zakleknul na zemi, kde jeho nátlak neustal. Nicméně soupeř dostál své přezdívky Lví srdce, a i přes četná zranění se v nevýhodné pozici ubránil.


Čtvrté kolo mělo podobný průběh. Po dech beroucí sérii úderů Smith skončil na zemi, kde Teixeira hlídal pozici. I přes počet inkasovaných ran, které byly znát pouhým pohledem na Smithův obličej, se zápasník dostal do pátého kola.
 

Po dvaceti minutách boje Teixeira konečně ukončil Smithovo trápení. Ten ukázal neuvěřitelné srdce válečníka, ale v pátém kole se znovu dostal na zem pod smršť úderů a rozhodčí zápas zastavil.
 

Zdroj: Profimedia

Ben Rothwell vs. Ovince St-Preux – OSP (24-14) svůj debut v těžké váze nedotáhl do vítězného konce. Ačkoli avizoval, že proti těžšímu soupeři bude mít výhodu rychlosti a výdrže, od první chvíle byl pasivnější. Většinu času se bránil úderům, utíkal z klinčů a jen občas ohrozil Rothwella (38-12) kopem.


Od poloviny duelu sice zvýšil tempo a dvakrát rivalem pořádně otřásl, nicméně na vítězství to nestačilo. Rothwell si připsal výhru nejednomyslným bodovým rozhodnutím.

Související obsahAlexander Hernandez vs. Drew Dober – jeden z nejslibnějších zápasů celé karty přinesl přesně to, co se očekávalo. Od úvodního gongu se nesl ve vysokém tempu a zápasníci se neustále pouštěli do ostrých přestřelek. Hernandez (11-3) se snažil boj přenést na zem, ale soupeř pokusy o strh ubránil, či se dokázal postavit rychle zpět na nohy.
 

Ve druhém kole byl Dober (23-9-1NC) aktivnější a Hernandeze, který měl boj ztížený otevřeným zraněním oka, v kleci naháněl. Hon za vítězstvím skončil po sérii tvrdých úderů a Dober navázal na tréninkového kolegu Justina Gaethjeho. Připsal si cenné vítězství před limitem.
 

Zdroj: Profimedia


Ricky Simon vs. Ray Borg – zápas bantamové váhy nabídl krásnou podívanou. Na zemi a v klinčích na pletivu dominoval Simon (16-3), Borg (13-5) zase držel otěže boje v postoji. Nicméně zbytečně statický úvod ho stál vítězství. Rozhodčí nepřesvědčil ani silný závěr a po třech kolech Simon, díky sedmi úspěšným takedownům, ukořistil nejednomyslné bodové vítězství.
 

Andrej Arlovski vs. Philipe Lins – v duelu těžké váhy nastoupila mladá krev proti zkušenému UFC veteránovi, jehož kariéra poslední dobou pokulhává. Lins (14-3) držel tempo a předvedl pár dobrých kombinací, nicméně Arlovski svými dovednostmi v postoji nasbíral více bodů.


Vyrovnaný průběh zápasu přerušil ve druhém kole zásah do slabin. Arlovski (29-19-2NC) dlouho nechtěný úder rozdýchával, nicméně kolo získal pro sebe. I ve třetím nasbíral více bodů a Lins svůj debutový zápas prohrál. Arlovski vyhrál jednomyslným rozhodnutím.

Související obsah


Michael Johnson vs. Thiago Moises – první kolo se odehrálo v jednostranné režii Johnsona (19-16) Ten využil svých zkušeností a řadou signifikantních úderů ovládl dění v kleci. Po nezdařilém úvodu se Moises (13-4) vrátil ve druhém kole. Úspěšně nasadil páku na nohu, kterou Johnson musel odklepat. Dobře rozjetý zápas mu utekl mezi prsty a Moises si odnesl cenné vítězství.
 

Další UFC galavečer sledujte již v neděli 17. května živě od 3:00 na Nova Sport 2 a VOYO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události