Tenis

Světový tenis se vrací! V USA budou hrát grandslamové šampionky

Světový tenis se vrací! V USA budou hrát grandslamové šampionky
Zdroj: Profimedia

Profesionální okruhy ATP a WTA jsou již přes dva měsíce přerušené a pauza bude trvat minimálně do konce července. Nicméně v americkém Charlestonu se na červen chystá zajímavý turnaj, který fanouškům opět přinese špičkový tenis. Zahrají si na něm i poslední dvě grandslamové šampionky Bianca Andreescuová a Sofia Keninová.

Sportovní dění se ve světě vlivem koronavirové pandemie pozastavilo a tenis pochopitelně není výjimkou. Mužské i ženské profesionální okruhy už oznámily, že pauza potrvá minimálně do konce července, ale menší přípravné turnaje už se nyní plánují a konají.


V Česku to bude turnaj O pohár prezidenta ČTS na pražské Spartě, kde se představí i dvajnásobná vítězka Wimbledonu Petra Kvitová. Největší akcí od přerušení ale bude ženský turnaj v Charlestonu.


Od 23. června se v americkém státě Jižní Karolína představí 16 hráček rozdělených do dvou týmů a chybět nebudou opravdové hvězdy. Vítězky posledních dvou grandslamů Bianca Andreescuová a Sofia Keninová, bývalá světová jednička Viktoria Azarenková, olympijská šampionka Monica Puigová nebo kanadská tenistka, která je poslední dobou známá spíše kvůli své vizáži než svým výkonům, Eugenie Bouchardová.

Související obsahŠestnáct tenistek bude rozděleno do dvou týmů, jejichž kapitánkami budou Bethanie Matteková-Sandsová a Madison Keysová. Hrát se bude celkem 16 zápasů dvouhry a 8 utkání čtyřhry.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události