Fotbal

Fanoušci rozhodli: Brankář zůstává. Hlasování vydělalo na charitu

Fanoušci rozhodli: Brankář zůstává. Hlasování vydělalo na charitu
Zdroj: Profimedia

Netradiční krok pátého celku skotské nejvyšší fotbalové soutěže zná své vyústění. Fanoušci nakonec třetího gólmana Garyho Maleye podrželi, klub však odhalil celý příběh. Ten má navíc charitativní podkres.

Když fotbalový Livingston přidal na twitterový účet příspěvek s anketou, zda si fanoušci přejí, aby v klubu zůstal třetí brankář. Hlasování se zúčastnilo přes 200 tisíc lidí a 70 % bylo pro to, aby Maley v sestavě zůstal.

Jestli vám přijde už tato část příběhu lehce bizarní, pak vězte, že zajímavá je story, jak celý nápad vznikl. Rezervní gólman není placen jen za chytání. Má regulérní zaměstnání ve stavební a inženýrské firmě a v klubu je jen na částečný úvazek.

V pondělí dostal Maley telefonát od kouče Davida Martindala, aby se zašel podívat na stadion kvůli problémům s drenážemi v šatně.

Související obsah

 

Gólman se sebral a zatímco zkoumal technický problém, Martindale zmínil, že mu končí smlouva. Maley sám na sveřepém prodloužení kontraktu netrval a v přátelském hovoru přišel žertovný nápad, že by mohla být sranda, kdyby o jeho osudu rozhodli sami fanoušci. 

A tak vznikla zmíněná anketa, kouč navíc řekl, že za každý hlas dá libru na charitu. Oproti původnímu očekávání maximálně 500 respondentů musel prvotní plán přehodnotit a stanovit sumu 1 000 liber (asi třicet tisíc).

Související obsah

Dvou měsíčních platů se ve prospěch nadace na podporu dětí, které jsou dlouhodobě hospitalizované, se vzdal i sám sedmatřicetiletý brankář.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události