Revoluce ve fotbale! O osudu brankáře rozhodují lidé na internetu

Opravdu netradiční řešení hráčské politiky zvolili ve skotském Livingstonu. Brankáři Gary Maleymu končí v létě smlouva a pátý tým nejvyšší skotské ligy rozhodl, že o tom, jestli gólman dostane novou smlouvu, rozhodnou fanoušci na internetu.

Hlas lidu, hlas boží, řekli si zřejmě ve skotském Livingstonu. O kontraktech hráčů normálně rozhoduje trenér a vedení klubu, ale pátý tým skotské Premiership tuto zodpovědnost nechává na fanoušcích.

Gary Maley toho má ve svých 37 letech v profesionálním fotbale odchytáno minimum. V Livingstonu letos dělal pouze trojku. Jeho jediný zápas v sezoně byla pohárová prohra 1:3, a tak si klub asi řekl, že brankáře použije k mediálnímu zviditelnění.

Brankář v posledních letech kariéry pro ně není klíčový, tudíž klubu nevadí, když o jeho budoucí smlouvě rozhodnou lidé na sociálních sítích. "Jelikož mu kontrakt vyprší příští měsíc, necháváme to v rukách fanoušků, jestli máme nabídnout "Stretchovi" prodloužení smlouvy," napsal Livingston na svůj twitterový účet.

Svůj hlas do ankety přidalo již 140 tisíc lidí a toto číslo stále stoupá. Pro brankáře to vypadá dobře, dvě třetiny hlasujících zvolilo možnost Ano - dejte mu kontrakt, pouze třetina lidí volila Ne - vyhoďte ho.

Pokud se tímto krokem chtěl klub proslavit, vyšlo mu to na výbornou. Bohužel si ale také spoustu svých fanoušků nahněval. Mnozí totiž klubu takovéto jednání vyčítají, a dokonce brankáře vyzývají, aby se bránil právní cestou. O osudu skotského brankáře můžete rozhodnout i vy, hlasování končí až ve středu!