MotoGP

Žije ještě šance pro Brno? MotoGP zrušilo další dva závody

Žije ještě šance pro Brno? MotoGP zrušilo další dva závody
Zdroj: Profimedia

MS silničních motocyklů počítá další ztráty. Potom, co organizátoři zrušili tři závody série MotoGP, se nyní nepojede ani Velká cena Velké Británie a Grand Prix v Austrálii. Naděje naopak stále existuje u brněnského závodu, který by se měl jet 9. srpna.

Letošní sezona MotoGP je, stejně jako ostatní sportovní akce, výrazně zasažena koronavirovou pandemií. Doposud se odjel pouze závod v Kataru, kde navíc nestartovaly nejsilnější kubatury.
 

Následně se zrušily závody v Německu, Nizozemsku a Finsku. Podobný osud teď čeká také Grand Prix Velké Británie, která se měla jet 28. - 30. srpna na ikonickém okruhu v Silverstonu.
 

Odpískán už je také závod v Austrálii, který se přitom měl jet až na konci října.
 
“Musíme se smutkem oznámit, že se oba slavné závody ruší. Bohužel se nám nepodařilo najít žádnou cestu, jak vyřešit logistické a provozní problémy spojené s pandemií. Závody na Silverstonu a na ostrově Phillip jsou vždy jedny z nejnapínavějších,” oznámil ředitel MotoGP Carmelo Ezpeleta.
 

Související obsah


 

Otazník tak nadále visí nad konáním Velké ceny Brna. Ta se totiž má jet téměř o tři týdny dříve než Grand Prix ve Velké Británii. Organizátoři však doposud nevydali žádné prohlášení, zdali se tento celosvětový závod v Česku skutečně pojede.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události