UFC

PREVIEW: Podaří se Tyronovi návrat nebo Burns přidá šesté vítězství?

Zpátky domů a s menší klecí. UFC má povolení se po třízastávkovém výletě na Floridě vrátit zpět do své základny v Las Vegas, kde má veškeré zázemí, tréninkové centrum a během roku v tomto městě za normální situace pořádá ty nejvýdělečnější akce. Brány sportovního střediska APEX se otevřou již 31. května pro galavečer UFC Fight Night: Woodley vs. Burns.

HLAVNÍ TAHÁK

Tyron Woodley vs. Gilbert Burns (velterová váha do 77 kg)

Trvalo to více než rok, ale po prodělání depresí je bývalý šampion velterové divize zpátky. Tyron Woodley (19-4) byl téměř pět let neporažený, zdolal jakékoliv velké jméno a chtěl si coby šampion budovat svůj odkaz.

Zdroj: Profimedia

Myslel hodně dopředu, ale veškeré plány na zápis do historie vzaly za své, když na UFC 235 narazil Woodley na Kamaru Usmana (16-1). Oběma se tehdy vytýkalo, že jejich zápasy bývají často nudné, ale na vzájemnou konfrontaci dvou bývalých vynikajících zápasníků se i tak těšilo dost lidí.
 

Málokdo však čekal, že Woodley v utkání úplně zamrzne. Šampion byl po krátké chvíli jako zlomený, nevěřil si a nechával se vyzyvatelem decimovat. Výsledkem byla naprostá dominance v 25 minutách a korunování nového šampiona. Tyron Woodley vypadal jako duch, který ani nechce být v kleci.

Zdroj: Profimedia

Po této zcela jednostranné porážce se sám přiznal, že upadl do depresí a bylo těžké se myšlenkově vrátit zpět. V hlavě se mu pomotala spousta věcí, dělal všechno možné a těžce se mu koncentrovalo na to, co předtím pro něj byla priorita.


Trvalo to dlouho, ale Woodley je zpátky. Otázkou je, jak na tom bude proti jménu, které v době jeho nadvlády příliš nefigurovalo na hlavních kartách.

Související obsah


 
Gilbert Burns (18-3) se většinu času stráveného v UFC pohyboval v lehké váze, ale když přestoupil do velterové divize, stal se velmi aktivním bojovníkem a stihl tři zápasy za sedm měsíců – všechny vyhrál.

Zdroj: Profimedia

Přestože ho před vstupem do MMA zdobil především boj na zemi a celá řada medailí ze šampionátů v brazilském jiu-jitsu, v UFC se postupně stal komplexním zápasníkem, který zároveň dokáže hrozit v postoji tvrdými údery.
 

Když se chcete dostat do povědomí organizace a fanoušků, musíte porazit velké jméno, a to Burns dokázal právě na poslední akci UFC před pandemií, když jako první bojovník v historii ukončil fenomenálního grapplera Demiana Maiu (28-10) v 1. kole.

Související obsah


Třiatřicetiletý brazilský fighter je po necelém roce na své doposud nejvyšší kariérní úrovni a pokud by se mu podařilo zastavit bývalého šampiona, byl by na nejlepší cestě k titulovému zápasu. Proti soupeři má navíc výhodu, že trénuje v úplně stejném kempu jako Woodleyho poslední přemožitel Kamaru Usman.
 

Přehled zápasů hlavní karty, které budou vysílány (od hlavního zápasu k prvnímu):

Tyron Woodley vs. Gilbert Burns (velterová váha)

Blagoj Ivanov vs. Augusto Sakai (těžká váha)

Billy Quarantillo vs. Spike Carlyle (dohodnutá váha do 68 kg)

Roosevelt Roberts vs. Brok Weaver (lehká váha)

Mackenzie Dernová vs. Hannah Cifersová (slámová váha – ženy)


Sledujte UFC Fight Night: Woodley vs. Burns v noci ze soboty na neděli od 3:00 na Nova Sport 2 a VOYO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události