UFC

UFC přitvrzuje! Pro nadcházející turnaj zpřísnilo testy na koronavirus

UFC přitvrzuje! Pro nadcházející turnaj zpřísnilo testy na koronavirus
UFC moderátor Bruce Buffer | Zdroj: Profimedia

UFC pro nadcházející turnaj v Las Vegas konaný 30. května zpřísnilo bezpečnostní opatření. Zápasníci budou muset projít dvěma testy na koronavirus před tím, než vstoupí do klece.

I přes veškerá bezpečnostní opatření se na prvním turnaji po koronavirové odmlce UFC 249 objevil jeden pozitivní případ. Brazilec Jacaré Souza ze zápasu odstoupil a byl přesunut do karantény. Organizace nehodlá podobné komplikace riskovat a zvýšila počet testů.

 

Zatímco na dvou proběhlých turnajích konaných 13. a 16. května se zápasníci museli podrobit testu jen jednou, tentokrát je čekají testy dva. První kontrola všechny účastníky čeká již při příjezdu na hotel. Následně se odeberou do svého pokoje, kde setrvají, dokud neobdrží negativní výsledek. Testy jsou prováděny stěrem nosní sliznice.

Související obsah


„Pokud budou vaše testy pozitivní, měl byste zůstat na hotelovém pokoji a vyčkat na instrukce od UFC zdravotního týmu,“ stojí v dokumentu, který UFC rozeslalo svým zápasníkům.


Druhý test zápasníky čeká den před zápasem během vážení. Následně budou opět izolováni do doby, než obdrží negativní výsledek. Zápasnici mají taktéž zakázáno stýkat se s někým jiným než s členy svého týmu a nesmí opustit komplex hotelu bez povolení Nevadské atletické komise.

 

Související obsah

Další opatření, jako dodržování sociální vzdálenosti, nošení ochranných pomůcek či absence diváků, zůstávají stejná. Nicméně v minulosti se ukázalo, že mnohé opatření byly během galavečerů porušeny. Například pozápasové rozhovory se tradičně konaly v kleci, ačkoli bylo avizováno, že budou prováděny na dálku skrze sluchátka a mikrofon.
 

Úpoutávka na nadcházející UFC Woodley vs. Burns:Podle veškerých informací se UFC Woodley vs. Burns bude konat v UFC sportovní centru Apex v Las Vegas, byť organizace stále čeká na oficiální potvrzení od Nevadské atletické komise.
 

UFC Woodley vs. Burns sledujte 31. května živě od 3:00 na Nova Sport 2.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události