šerm

Šermířský mág Choupenitch vydal další singl! Má unikátní klip

Není jen nejlepším českým fleretistou a jedním z nejlepších v Evropě, Alexander Choupenitch se vydal i na pole hudby a v neděli 31. května v 19:00 vydal svůj druhý hudební klip s názvem Tabu. Bude velice netradiční, jako jeden z mála českých klipů bude totiž celý ilustrovaný!

"Domluvil jsem se s Kristiánem Mensou, mladým ilustrátorem a mimo jiné i výborným tanečníkem breakdance. Zjistil jsem, že dělá zajímavé ilustrace na dvojsmysly a symboly, což je přesně to, co jsem potřeboval k mému textu, který je celý o dvojsmyslech," prozradil 26letý Choupenitch.

Mladý šermíř se kvůli koronavirové pandemii a následné karanténě musel přemístil domů do Brna z Itálie, kde má kouče a trénuje. Původně měl na jaře v plánu bojovat o účast na olympijských hrách v Tokiu.

Související obsah

Nečekaně mnoho volného času tak využil k vytvoření druhého singlu a klipu po loňské premiéře. "Nejprve jsem si objednal od běloruského producenta Aleksandrova hudbu, kterou jsem otextoval a ve studiu jsem ji nahrál. A protože se v písni objevuje řada metafor, zrodil se v mé hlavě nápad příběh nakreslit," přiznal Choupenitch.

"Nahrávání bylo super, vše šlo rychle a přirozeně, mám rád, když si s někým rozumím hned od začátku, těším se na náš další společný počin," chválil mladého rappera David Kop, který je podepsaný pod masteringem nového singlu. 

Související obsah

Následně Alex svou pozornost nasměroval k videoklipu, který celému songu dodává ještě další dimenzi. Měl jasnou představu a proto oslovil 21letého nadějného umělce Kristiána Mensu.

"Padli jsme si s Alexem (Choupenitchem) hned do noty, aniž bychom se před tím znali. Vytvořil totiž text plný dvojsmyslů a skrytých významů, s nimiž já pracuji ve své tvorbě. Práce se symboly a dalšími významy je skvělá v tom, že ji pochopí i cizinec, aniž by znal český význam textu. Animace klipu je pro mě novou zkušeností, jsem ale za ní moc rád," podotkl Mensa.

Související obsah

V neděli 31. května večer tak budou moci fanoušci na Youtube a dalších streamovacích webech zjistit, jak spolupráce mladých umělců dopadla. "Práce se povedla, ale radši nechci mít přiliš velká očekávání. Každopádně doufám, že si lidi ten song budou k odhalování skrytých významů budou pouštět dokola," věří autor.

Choupenitchův song si můžete pustit na tomto odkazu!

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události