UFC

Vycházející hvězda! Pokud Bledá vytrvá, bude v UFC, říká Reinders

Teprve osmnáctiletá amatérka Tereza „Ronda“ Bledá překvapila českou MMA scénu, když v kleci porazila UFC veteránku Lucii Pudilovou. Výkon své svěřenkyně okomentoval pro televizi Nova její trenér André Reinders.

Bledá (6-0 amatérský rekord) nastoupila v pyramidovém turnaji Oktagon Underground proti favoritce Lucii Pudilové, která v únoru 2020 opustila UFC. Ačkoli byla všemi považována za outsidera, předvedla neuvěřitelný výkon, zkušenější soupeřku opakovaně házela na zem a z největší výzvy dosavadní kariéry nakonec odešla vítězně.

 

Výkonu své svěřenkyně přihlížel trenér a legenda bojových sportů André Reinders. Ten stojí po Terezině boku poslední roky její kariéry. Vítězství nad Pudilovou je podle něj předzvěstí úspěšné budoucnosti.
 

„Měli jsme taktiku, chtěli jsme jí rozkopávat přední nohu, abychom ji zpomalili. Také využívat její agrese, kterou je Lucka pověstná a strhávat ji na zem. To se Tereze skvěle dařilo, sbírala body a ukázala, že s ní MMA scéna musí počítat,“ zhodnotil zápas Reinders.


Ačkoli Pudilová po zápase sdělila, že jí pravidla nesedli, Bledá je spíše zemařka a s rivalkou by si to klidně rozdala v odvetnému duelu podle plných pravidel MMA. Její trenér věří, že pokud by zápas pokračoval i na zemi, tak by Bledá vyhrála už před limitem:


„Ona si věří víc na zemi. Paradoxně Lucka Pudilová se v uvozovkách vymlouvala, že jí pravidla neseděla, přitom před turnajem říkala opak. Kdyby se po strzích mohlo pokračovat, tak věřím, že by se ji podařilo ukončit.“Bledé je teprve osmnáct. Sportu se však věnuje celý život a nasbírala řadu úspěchů. Kromě bojových sportů závodně plavala a stala se juniorskou rekordmankou v benchpresu. V kleci těží ze své fyzické výbavy, která doplňuje další její přednosti.
 

„Odmala má skvělé dispozice. Je na tom skvěle fyzicky, kondičně i silově. To je výhoda, ale její úspěch je kombinace píle, talentu i zápasové inteligence,“ okomentoval její výbavu trenér.

Související obsah


Po prvním úspěchu se Bledá soustředí na výhru v celé ženské pyramidě. Otázkou však zůstává, co bude s nadějnou zápasnicí dál. Nabízí se start v česko-slovenské organizaci OKTAGONMMA. V každém případě Reinders prozradil, že dlouhodobý cíl je UFC.


„Je to běh na dlouhou trať. Ještě neměla profesionální zápas a tenhle není zaznamenán do žádných statistik. Je to otázka více let. Potřebuje si nastřádat výhry a technicky vyspět. Nebude to za měsíc ani za dva, ale věřím, pokud vytrvá a nezraní se, tak jsem přesvědčen o tom, že bude v UFC,“
předpověděl André Reinders.

Související obsah


Smlouva s vysněnou organizací je podle něj otázkou dvou tří let. Bledá by tak mohla navázat na Pudilovou a stát se druhou Češkou v UFC. Reinders věří, že by si v nejprestižnější MMA organizaci světa vedla o něco lépe než její poslední soupeřka.


„Cíl je utkávat se s těmi nejlepšími a ty jsou v současnosti v UFC. Tam budeme směřovat její kariéru. Myslím, že tam bude úspěšnější než Lucka Pudilová, její poslední výkon naznačuje, že na to rozhodně má,“ pokračoval Reinders o budoucnosti své svěřenkyně.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události