Fotbal

Střídání nám pomáhají, ví Bohemians. Klokani nové pravidlo užívají naplno

Střídání nám pomáhají, ví Bohemians. Klokani nové pravidlo užívají naplno
Zdroj: Profimedia

Fotbaloví Bohemians si restart první ligy užívají. Tři zápasy jim průběžně vynesly plný počet devíti bodů, a tím pádem posun do skupiny, kde se bude hrát o fotbalovou Evropu. Klokani navíc ukazují, že pět střídajících hráčů může být velká pomoc.

Bohemians využili povolené kvóty pěti střídání ve všech dosavadních zápasech a asistent trenéra Erich Brabec připouští, že i díky éto novince se daří vyhrávat. „My se to snažíme využívat do maxima, a to proto, že máme opravdu hodně vyrovnaný a početný kádr. Při utkání v Opavě jsme dokonce nechali doma pět hráčů, aby se mohli připravit na Spartu,“ říká muž, který dnes společně s hlavním trenérem Luďkem Klusáčkem vede Klokany.

Související obsah


Někteří trenéři přitom nebyli nadšení změnou pravidel. Liberecký Pavel Hoftych se nechal slyšet, že častá střídání naruší hru. Tým z pod Ještědu a také České Budějovice střídání využívají nejméně.

Zdroj: Profimedia

„Ono je to samozřejmě i o tom, jak hráče na hřiště posíláte. Ale my hodně komunikujeme, hráči vědí, jaké mají role. Střídání pak znamená energii, svěžest, máme víc sil. Samozřejmě když se pošlou hráči na hřiště na 10-15 minut, moc věcí se neprojeví. Ale když hrají půl hodiny nebo celý poločas, pak už dokáží ta střídání hru ovlivnit,“ tvrdí Erich Brabec.

Související obsah


Dříve hráči za starty i pár minut na hřišti brali prémie. Na Bohemians ale hrozbu pro klubový rozpočet neřeší: „Já ani nevím, jak jsou nastavené smlouvy, ale rozhodně nás to nijak nelimituje. Co já si pamatuji, tak bonusy se dávaly, když hráč odehrál aspoň poločas,“ vzpomíná Brabec.


Bohemians čeká v sobotu duel se Spartou a v aktuální formě mohou s Letenskými sehrát vyrovnanou partii. „Vnímám, že kluci jsou klidnější. Série vítězství samozřejmě dodává spíš sebedůvěru. Ale Sparta bude těžký soupeř, to platí vždycky,“ myslí si asistent trenéra Bohemians, který na Letné v minulosti odehrál dvě sezony.


Otázkou ale bude, zda i tentokrát budou moci příznivci fandit aspoň na štaflích okolo stadionu. „My tu jejich podporu vnímáme hodně, přece jen všechny ty fandy na štaflích nebo na balkonech máme proti střídačkám. Všechny je vidíme a obdivujeme je. Ale je fakt, že zrovna včera jsme bavili o tom, že při derby se Spartou to asi nebude úplně jednoduché v ulicích. Ale to už si musí policie poradit. Každopádně myslím, že fanoušci patří na stadion.“

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události