UFC

PREVIEW: Zapíše se Amanda Nunes nesmazatelně do historie UFC?

Přepisování historie a důležité budování divize – to je nabídka číslovaného galavečeru UFC 250. Hlavní karta je doslova nabitá na papíře skvěle vypadajícími zápasy a titulovým utkáním, které může navždy změnit status Amandy Nunes.

HLAVNÍ TAHÁK


UFC Featherweight Championship – Amanda Nunes vs. Felicia Spencer

V bantamové divizi žen už není momentálně kde brát, a tak se Amanda Nunes (19-4) soustředí na pérovou váhu, ve které je rovněž šampionka. I přestože už je na vrcholu nějakou dobu a porazila ta největší jména historie, společnost ji tolik nepropagovala, jak by si přála, ale to se změnilo.


Související obsah


V současné době je bojovnice s přezdívkou „lvice“ hlasitě považována za nejlepší bojovnici všech dob a jednoho z nejlepších bojovníků bez ohledu na pohlaví v historii UFC. Silná slova jsou však v tomto případě potvrzena výkony v kleci a výsledky.


Amanda Nunes neustále přepisuje historické tabulky a právě hlavní tahák UFC 250 jí může v případě úspěchu vynést jedinečné postavení v organizaci. Stala by se totiž úplně první šampionkou (či šampionem), která by dokázala obhájit oba své tituly z různých váhových kategorií.


Související obsah


Brazilská superhvězda má jednoznačně terč na zádech a při každém jejím dalším utkání se její soupeřka rovnou odepisuje. Není tomu jinak ani v tomto případě, kdy se proti Nunes postaví kanadská rodačka Felicia Spencer (8-1).


Přestože je v UFC pouhý rok a něco, vzbudila velkou pozornost paradoxně při své jediné porážce v kariéře, a to když v kleci vydržela 15 minut s dříve neohroženou Cris Cyborg. Pro všechny to byla ukázka, že Spencer má velké srdce, dokáže ustát tvrdé rány a zároveň umí soupeřce pořádně zatopit.


Související obsah


Pro duel s dvojnásobnou šampionkou se jí budou takové atributy hodit. Nunes totiž disponuje velmi dobrým boxem, tvrdými údery a velkým nasazením. Spencer si ale věří, celou přípravu na zápas vypadá v klidu, má k soupeřce respekt, ale současně se jí nebojí.


Amanda Nunes není zvyklá moc dlouho bojovat ve váze do 66 kilogramů a bude si muset dávat pozor, aby jí v případě delšího utkání nezmizela fyzická síla. Spencer s ničím takovým problémy nemá a je navíc schopná drtivě ukončovat zápasy před limitem.


NA CO SE DÁLE ZAMĚŘIT?


Raphael Assuncao (27-7) vs. Cody Garbrandt (11-3) - (bantamová váha)

Tady není co řešit. Bývalý šampion Cody Garbrandt změnil tréninkový proces a věří, že po pádu na dno a sérii tří porážek v řadě tentokrát přijde se svojí druhou verzí. Proti němu ale stojí muž, který už deset let patří na špici váhy do 61 kg, a který stoprocentně ví, že v případě působivého výsledku nad bývalým šampionem se může postavit do fronty vyzyvatelů na titul.
 

Související obsah
Aljamain Sterling (18-3) vs. Cory Sandhagen (12-1) - bantamová váha

Stylově krásný zápas dvou velmi atraktivních bojovníků, kteří mají navíc o to větší motivaci, protože prezident UFC Dana White na tiskové konferenci oznámil, že vítěz tohoto utkání dostane příště titulový zápas. Toto může být potenciální duel večera.
 

Eddie Wineland (24-13) vs. Sean O‘Malley (11-0) - bantamová váha


„Sugar“ Sean O‘Malley je velice viditelný kvůli tomu, jak vypadá a jaké má charisma. K tomu ovšem přidává unikátní přístup k zápasům a dovednosti na vysoké úrovni. Při jeho zápasech se člověk nikdy nenudí, a když proti němu nastupuje rychlonohý knockoutér, o zábavu je postaráno.


Související obsah


 


Sledujte UFC 250 v noci ze soboty na neděli od 4:00 na Nova Sport 2 a VOYO.


Přehled zápasů, které budou vysílány (od hlavního zápasu k prvnímu):

Hlavní karta

Amanda Nunes vs. Felicia Spencer (pérová váha, ženy – titulový zápas)

Raphael Assuncao vs. Cody Garbrandt (bantamová váha)

Aljamain Sterling vs. Cory Sandhagen (bantamová váha)

Neil Magny vs. Anthony Rocco Martin (welterová váha)

Eddie Wineland vs. Sean O‘Malley (bantamová váha)

Michal Petrgál, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události