MMA

Ankalajev ukončil Smithe ve druhém kole. Nunesová má zpět pás šampionky

Ankalajev ukončil Smithe ve druhém kole. Nunesová má zpět pás šampionky
Magomed Ankalajev Zdroj: Profimedia

V American Airlines Center v Dallasu se uskutečnil turnaj UFC 277, který měl na programu dva titulové zápasy a také mohl ovlivnit to, s kým bude obhajovat pás šampiona Jiří Procházka. Právě v polotěžké váze ukončil Magomed Ankalajev Anthonyho Smithe ve 2. kole. Hlavní střetnutí večera mezi Juliannou Peňaovou a Amandou Nunesovou vyhrála druhá jmenovaná na body.

Zápas mezi Magomedem Ankalajevem a Anthonym Smithem mohl naznačit, s kým bude Jiří Procházka obhajovat pás šampiona polotěžké váhy. Duel, který otvíral hlavní kartu, nebyl příliš divácky atraktivní. Oba předváděli spíše taktickou bitvu a arénou v Dallasu byl chvilkami slyšet i pískot.

Po prvním kole si navíc nechal Smith ledovat kotník, což ho ovlivnilo i v kole druhém. V něm Ankalajev rozdával tvrdé rány do sedícího Smithe. Ten měl sice prostor pro zvednutí, ale zřejmě kvůli zraněnému kotníku se postavit nedokázal a byl pouze v krytu. Po několika tvrdých ranách tak rozhodčí souboj ukončil ve prospěch Ankalajeva.

Ten také ihned po zápase trošku ironicky poznamenal, kolik zápasů ještě musí vyhrát, aby dostal titulovou šanci. Aktuálně má v UFC šňůru devíti vítězství v řadě. Zda dostane proti Procházkovi šanci, vůbec není jisté.

Související obsah

​Hlavní zápas večera ale obstaraly ženy v bantamové váze, kde se o titul utkaly Julianna Peňaová a Amanda Nunesová. Duel se v pěti kolech nerozhodl a do akce tak museli vkročit bodoví rozhodčí. Ti neměli příliš těžkou práci. Nunesová byla v útoku dominantní, výborně se bránila pokusům o submise a díky tomu si opět dokráčela pro pás šampionky. Sudí se pro "Lioness" rozhodli jednomyslně.

Ještě předtím se bojovalo o prozatímního šampiona muší váhy. Tím se nakonec stal Brandon Moreno, kterému byl sokem Kai Kara-France. Prvně jmenovaný svého soupeře ukončil na konci třetího kola, když ho trefil nepříjemným round kickem a následně ho několika tvrdými údery ukončil.

UFC 277 – hlavní karta:

Bantamová váha (o titul): Julianna Peňaová – Amanda Nunesová (jednomyslné rozhodnutí)

Muší váha (prozatímní titul): Brandon Moreno – Kai Kara-France (TKO, 3. kolo, 4:34)

Těžká váha: Derrick Lewis – Sergei Pavlovich (TKO, 1. kolo, 0:55)

Muší váha: Alexandre Pantoja – Alex Perez (submise, 2. kolo, 3:09)

Polotěžká váha: Magomed Ankalajev – Anthony Smith (TKO, 2. kolo, 3:09)

Aktuálním šampionem v polotěžké váze je Jiří Procházka, který se s pásem šampiona ukázal v Brně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události