Esport

CS:GO tým SINNERS překonal pád, vyhrál českou ligu a shrábl balík!

CS:GO tým SINNERS překonal pád, vyhrál českou ligu a shrábl balík!
Zdroj: sinners.gg

Český herní tým SINNERS si odnáší titul ze Sazka eLEAGUE a s ním i částku 150 tisíc korun. V grandfinále úvodní sezony se očekávala vyrovnaná bitva, ale SINNERS nakonec dokázali vyzyvatele z CZC.eSuby porazit poměrně jednoznačně 3:0 na mapy.

V průběhu sedmitýdenní sezóny se osm kvalifikovaných týmů popralo o šest míst v play-off. SINNERS šli do vyřazovací části jako největší favorité, jelikož v ligové fázi neprohráli jediný zápas. Až z posledního postupového místa naopak postoupila CZC.eSuba, která byla před sezónou považována za jednoho z hlavních kandidátů na medailové příčky.

V play-off ale reprezentanté CZC.eSuby ukázali svou nezpochybnitelnou kvalitu, když ve čtvrtfinále disciplinovaným týmovým výkonem přehráli Sampi, kteří v základní části obsadili třetí místo. V semifinále si následně dokázali poradit i s druhým týmem základní části, Gunrunners.AOC. 

 

Související obsah

 

Právě semifinálový duel mezi Gunrunners a eSubou byl právem označován za reklamu na česko-slovenský Counter-Strike. Vyrovnanou sérii totiž eSuba zvládla otočit z 0:1 na 2:1, navíc v nevídané fazóně. Po prohře 13:16 totiž pro sebe dvakrát urvala bod až v prodloužení.

 

Druhou mapu CZC.eSuba vyhrála 19:17 a na třetí mapě se vytvořil dokonce nový rekord v rámci domácí scény, když se tyto týmy postaraly o neuvěřitelných 72 kol (37:35). Běžná vyrovnaná hra totiž většinou končí s šestnáctým bodem jednoho z týmů. 

 

 

Na druhé straně pavouku SINNERS dokázali porazit RAMS a šlo se tedy do velkého finále. Speciální byl zápas pro dvojici hráčů ZEDKO a SHOCK, kteří ještě před nedávnem oblékali právě dres eSuby.

 

O to větší byla motivace svůj bývalý tým porazit. Po první vyrovnané mapě (16:13 pro SINNERS) se z finále stala exhibice favoritů, kteří měli soupeře přečtené, kontrolovali většinu jejich pohybů a dosáhli přesvědčivých výher 16:6 a 16:9.

 

Související obsah

 

SINNERS se přitom museli ještě na první mapě potýkat s vynucenou změnou sestavy, jelikož Max „SHOCK“ Kvapil nemohl nastoupit kvůli bouřce, která zapříčinila výpadek internetu. I se zaskakujícím Ajttem ale „hříšníci“ do série vstoupili vítězně a následně svou pozici potvrdili i v plné sestavě na zbylých dvou mapách. 

 

Konečné pořadí Sazka eLEAGUE:

1. SINNERS (150 000 Kč)

2. CZC.eSuba (75 000 Kč)

3. Gunrunners.AOC (40 000 Kč)

4. RAMS (25 000 Kč)

5. Team Brute (10 000 Kč)

6. Team Sampi (5 000 Kč)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události