Esport

Nový fenomén esportu? Střílečka Valorant boří rekordy českých turnajů

Nový fenomén esportu? Střílečka Valorant boří rekordy českých turnajů
Zdroj: riotgames.com

Valorant je nová střílečka z prvního pohledu od vývojářské společnosti Riot Games. Ta stojí za možná nejpopulárnější online hrou současnosti League of Legends a po řadě let konečně přicházejí i s vlastním FPS (first person shooter) titulem.

Několik měsíců hra procházela beta testováním, při kterém se okolo ní vytvořila velká bublina. Zájem hráčské komunity o předčasný přístup ke hře byl naprosto obrovský a vývojáři se rozhodli pro unikátní způsob rozdávání klíčů.

Riot Games totiž nabídli spolupráci řadě streamerů na platformě Twitch, kteří přístup ke hře dostali. Další klíče se rozdávaly úplně náhodně pro diváky, kteří sledovali živé vysílání partnerských streamerů. Díky tomu hra bořila obří hranice sledovanosti už v době, kdy ji většina světa nemohla hrát.
 
 
I v uzavřené beta verzi pořádali domácí organizátoři velké turnaje, do kterých se zapojily stovky týmů. Každý, kdo klíč získal, si chtěl hru okamžitě zkusit, takže o zapojení do komunitních turnajů měl zájem obří počet hráčů. Do českého Samsung 5v5 turnaje na portálu grunex.com se přihlásilo celkem 325 týmů, tedy celkem 1625 hráčů, což se na Grunexu ještě nikdy nepodařilo.
 
Oficiálně hra vyšla 2. června a očekává se tak druhá vlna velkého přílivu hráčů. Stovky týmů v domácích komunitních turnajích už zřejmě neuvidíme, jelikož hranici 500 hráčů na česko-slovenské scéně vídáme jen zřídka, ale vypadá to, že by Valorant mohl postupně vystoupat mezi nejoblíbenější esportové tituly.
 
 
V Česku a na Slovensku jsou nejvíce sledovány turnaje ve hrách League of Legends a Counter-Strike, do užší špičky se řadí i FIFA 20, PUBG, Dota 2, Hearthstone a nyní i právě Valorant.
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události