UFC

Cejudo v důchodu dlouho nevydržel. Po měsíci odpočinku chce třetí titul

Cejudo v důchodu dlouho nevydržel. Po měsíci odpočinku chce třetí titul
Zdroj: Profimedia

Zatímco je svět bojových sportů šokován z oznámení konce kariéry Conora McGregora, bývalý dvojnásobný UFC šampion Henry Cejudo naznačil návrat. Po měsíci v důchodě chce třetí titul.

Cejudovi (16-2) odpočinek dlouho nevydržel. Přesně měsíc od obhajoby titulu bantamové váhy na UFC 249, kde oznámil konec kariéry, připustil, že by se mohl do klece vrátit.


 

„Chtěl bych třetí titul, protože chci být jedinečný. Zapsat se do historie, jako ten největší MMA zápasník všech dob,“ řekl pro TMZ Sports zápasník, který držel tituly v muší (do 57 kg) i bantamové váze (do 61,2 kg).

Související obsah

Do klece by ho zlákal prý jediný soupeř a tím je šampion pérové váhy (do 66 kg). „Jsem spokojený se svou kariérou, ale je tu jeden zápas, který by mě přiměl k návratu. Tím je Alexander Volkanovski,“ pokračoval.

Zdroj: Profimedia

Ačkoli Cejudo avizoval, že je se svou kariérou spokojený a chce odejít na vrcholu, vypadá to, že vidina stát se prvním fighterem, který by v UFC získal titul ve třech váhovkách, je extrémně lákavá.
 

Bohužel pro něj, Volkanovského (21-1) čeká jiný zápas. Podle ESPN by měl 11. července na UFC 251 obhajovat titul v odvetném duelu s Maxem Hollowayem (21-5). Zápas zatím není oficiálně oznámený, ale v případě potvrzení by se jednalo o hlavní zápas už tak nabité karty. Na stejném turnaji by se měl poprvé představit i český ranař Jiří Procházka (26-3-1).

Související obsah

Jaký osud čeká Henryho Cejuda, ukáže až čas. Vše ale nahrává tomu, že jeho odchod do důchodu byla jen provokace, kterou chtěl přitáhnout pozornost a zajistit si lepší finanční podmínky.
 

Cejudovo chování si vzala na mušku vycházející hvězda bantamové váhy Sean O’Malley (12-0), který na UFC 250 ukončil Winelanda (24-14-1) už prvním kole. V pozápasovém rozhovoru naznačil, že on je pro bývalého šampiona skutečnou hrozbou:


„Měl důvod odejít do důchodu. Jsem těžký soupeř pro každého v divizi. Jsem vysoký, silný a rychlý. Nevím, jestli jsem z něj zklamný, ale já bych na vrcholu své kariéry neodešel. Ale myslím, že se brzy vrátí. Našel si první holku v životě a zkrátka neví co dřív.“


Takhle O'Malley ukončil zápas na UFC
 250:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události