Esport

Mol eCup: Přichází český virtuální fotbalový souboj o 60 tisíc korun

Mol eCup: Přichází český virtuální fotbalový souboj o 60 tisíc korun
Zdroj: molcup.cz

Herní simulace FIFA 20 nabírá čím dál více na oblibě. I ve spojitosti s koronavirovou krizí se o ní logicky zajímají také soutěže, které jsou známé z klasického fotbalu. Virtuální ekvivalent nyní přichází pro český MOL Cup, který v této hře přinese bitvu o 60 tisíc korun.

MOL eCup bude probíhat ve dvou částech. V té první nejdříve proběhnou čtyři kvalifikační turnaje, které jsou určeny pro širokou veřejnost. Do hlavní fáze se z kvalifikačního cyklu probojuje 15 týmů, které se utkají v pavouku s celky, které nominovaly zapojené profesionální fotbalové kluby. Půjde buď o fotbalisty z daného klubu, nebo o spřátelené hráče, kteří tým reprezentují na virtuálních trávnících.
 

Svou esport divizi už mají například kluby AC Sparta Praha, FK Teplice, FC Viktoria Plzeň nebo Bohemians 1905 a nedávno se do soutěžního hraní her zapojila také pražská Slavia.

 

Související obsah

 

Esportové hvězdy obecně sice ještě nedosahují takové popularity, jako zástupci klasických sportů, ale na sociálních sítích počtem fanoušků už často hravě překonají valnou část ligových fotbalistů. 

MOL eCup není ale prvním turnajem svého druhu, jelikož v Česku již v minulosti probíhala například DATART e:LIGA a stále také probíhá projekt eRepre. Stejně jako tradiční český pohár, slibuje i MOL eCup střet hráčů různých výkonnostních úrovní. 

 

Související obsah

 

Celý turnaj se odehraje na platformě Playstation 4 a stejně jako MOL Cup se bude hrát formátem jednoduchého pavouku, kde jediná porážka znamená konec v turnaji. Celkem se rozdá 60 000 korun, a to pro hráče na medailových umístěních.

Mimo to do soutěže darovali několik hodnotných cen partneři turnaje a vítěz celého poháru získá výhodu v příštím kvalifikačním procesu projektu fotbalové eRepre. Registrovat se do MOL eCupu můžete i vy, a to na webových stránkách molcup.cz. 

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události